Tomáš Žižka: Bod jsme si zasloužili, ale Vítkovice nás krutě potrestaly

Soupeře přehráli, přestříleli, ale nakonec nemají ani bod. Hokejisté PSG Berani Zlín v domácí extraligové premiéře podlehli Vítkovicím 2:3 a stále čekají na první bodový zisk. "Aspoň bod jsme si zasloužili, ale Vítkovíce nás krutě potrestaly," řekl kapitán týmu Tomáš Žižka.
- Taková porážka hodně mrzí, že? Tím spíš, že jste neuspěli ani v Karlových Varech...
"Byli jsme lepší, měli jsme dobré pasáže, kdy jsme měli soupeři odskočit. A to jak dnes, tak i ve Varech. Musíme teď tvrdě dřít celý týden a připravit se na další zápas. Vítězství musí přijít. Mrzí mě obě porážky, podobná utkání jsou už teď o šest bodl, ale nezvládli jsme je."

- Co se stalo v závěru zápasu, kdy Vítkovice zničehonic udeřily potřetí?
"Byl to hodně smolný gól než že bychom propadli. Byla to běžná situace, ale pro nás kruté potrestání. Minimálně bod jsme si zasloužili a šli jsme si za ním. Navíc když jsme dotáhli dvougólovou ztrátu... Na konci jsme ještě měli chvíli na vyrovnání, ale takové góly bývají smrtící.

- Jak byste popsal vaši vyrovnávací branku na 2:2?
"Soupeřova pětka už byla unavená, protože předtím zahráli zakázané uvolnění. Nechtěli jsme se puku hned zbavit a vyústilo to v moment, kdy mě pustili před bránu. Se štěstím to tam propadlo. Jsem rád za branku, ale nic neřešila."

- Šancí jste měli hodně a herně jste také nepropadli, je aspoň tohle pro vás povzbudivé?
"Musíme se odrazit od pozitivních věcí, které dnes v zápase byly a pokračovat v nich. Na začátku sezony je to strašně vyrovnané, krutě z toho bolí nohy, protože je to těžké na rozjezd. Je potřeba to vzít jak to je a sbírat body. Stálo nás to síly, ale jsme bez bodu." 

Tomáš Žižka v souboji o kotouč se Šimonem Stránským. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT