Tomáš Fořt sestřelil Kometu a vzkazuje: Budu držet hubu a makat

Dal gól, neproměnil další šance a nakonec rozhodl i nájezdy. Zlínský útočník Tomáš Fořt byl v zápase na ledě brněnské Komety vidět, dalo by se říci, že má za sebou životní zápas. "Asi ano," pokývl po výhře 3:2 v nájezdech.
Nejprve běžela 16. minuta, když Berany Fořt poslal do vedení. "Naskočil jsem ze střídačky a měl jsem rychlost, dostal jsem od Martina Matějíčka puk a všiml jsem si, že beci soupeře nemají rychlost. Prohodil jsem si puk pod hokejkou a zkusil jsem se tam natlačit," popisoval svůj úspěch pětadvacetiletý útočník.

Poté ještě mohl rozhodnout vyrovnaný zápas 2:2 pár minut před koncem. "Byl jsem sám před brankou, to jsem měl trefit. Unáhlil jsem se, mohli jsme mít tři body," mrzelo Fořta. Nakonec duel rozhodl v nájezdech. "Trenér se mě zeptal, jestli si věřím, tak jsem šel. Vůbec nevím, co jsem udělal, nějak reflexivně jsem vystřelil a padlo to tam," usmíval se.

Zkrátka, životní zápas. "Asi ano. Dostával jsem hodně prostoru na ledě," pochvaloval si. Berani si tak z ledu úřadujícího mistra odvezli zasloužené dva body. "Odvézt z Brna dva body je super, odtud se nic nevozí," ví Fořt.

Ten letos odehrál teprve třetí zápas za Zlín, rozehrával se v Přerově. "Určitě jsem ze začátku nehrál dobře, počítal jsem s tím. Byl jsem naštvaný, ale jenom na sebe. Ale jak řekl tuším Radko Gudas, musím držet hubu a makat. Pak se uvidí, jak si trenéři vyberou," řekl Tomáš Fořt.


Tomáš Fořt na ledě Komety Brno. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT