Tomáš Fořt podepsal novou dlouholetou smlouvu!

Zlínský útočník s reprezentačními zkušenostmi Tomáš Fořt podepsal s extraligovým klubem PSG Berani Zlín novou smlouvu na čtyři sezony!
Smlouva, která platí až do sezony 2023/2024 má v sobě obsaženou klauzuli pro odchod hráče do zahraničí v případě pro klub zajímavé nabídky. Tahle klauzule vstoupí v platnost až v průběhu sezony 2021/2022.

"Jsem velmi rád, že jsme se s Tomášem domluvili už nyní. Tomáš je profesionál, který kromě velkého talentu, který prokázal v minulé sezoně, je perfektním klukem do kabiny, čehož si vážím. Letos prodělal těžší zranění, ze kterého se však dokázal poměrně rychle dostat a už ukazuje, že bude klíčovým hráčem. Měl by se stát základním stavebním kamenem i pro příští sezony," uvedl Martin Hosták, generální manažer PSG Berani Zlín. 

"Chtěl jsem dlouhodobou smlouvu a jsem strašně rád, že s tím klub sám přišel. Jsem tady spokojen a chtěl bych Beranům pomoct k co nejlepším výsledkům v této i dalších sezonách," okomentoval v krátkosti sedmadvacetiletý Tomáš Fořt.

Tomáš Fořt (narozen 7. května 1992) již zasáhl ve zlínském dresu do osmi sezon, ale stabilním členem se stal až v sezoně 2017/2018. Důvěru prokázal v minulé sezoně, kdy získal v 48 zápasech celkem 33 kanadských bodů a s 19 góly se stal nejlepším střelcem týmu. V nejvyšší soutěži odehrál včetně jedné sezony v Olomouci celkem 203 zápasů, ve kterých zaznamenal 69 bodů za 36 branek a 33 asistencí. Dojem udělal i v reprezentačním výběru, kdy získal pět bodů ze sedmi utkání a blízko byla i pozvánka na závěrečný turnaj mistrovství světa.