Tomáš Fořt po prohře s Hanáky: Rozhodly naše chyby v rozehrávce

Jako přes kopírák. Hokejisté Aukro Berani Zlín opět nezvládli domácí duel s papírově slabším soupeřem a po úterní porážce s Jihlavou podlehli i Olomouci. „Předvedli jsme lepší výkon, jenže nemáme ani bod. Je to nepříjemné, ale sezona bude ještě dlouhá,“ řekl střelec jediné branky Zlína Tomáš Fořt.
- V čem byla dnes Olomouc lepší?
"Přišlo mi, že se do nich tlačíme. Hráli jsme dobře, jen koncovka nás trápila. Věděli jsme, že Olomouc dobře blokuje střely soupeře a umí bránit. Tím nás nepřekvapili, ale celkově jim to vyšlo. Rozhodly naše chyby v rozehrávce, dva góly jsme dostali po vlastních chybách."

- Závěrečný obrat tentokrát nevyšel, že?
"Nejde to pokaždé. Kdybychom v něj nevěřili, tak neotočíme žádné utkání. Jenže ne pokaždé se to povede. Přitom jsme dobře věděli, o co se hraje."

- V Olomouci jste rok působil, vnímal jste utkání prestižněji?
"Bylo to trochu zvláštní. Na rozbruslení jsem si uvědomoval, že všechny kluky na druhé straně znám. Ale během zápasu jsem na to vůbec nemyslel. Žádné hecování tam nebylo."

- Jste rád aspoň za to, že se vám po návratu do sestavy z prvoligového Přerova střelecky daří?
"Máme nula bodů, takže je bezvýznamné, kdo dal gól. Jsem rád za to, že mi trenéři dávají hodně prostoru na ledě. Vážím si toho a snažím se dělat maximum. Uvidíme, jak to půjde dál."

- Těšíte se na reprezentační přestávku?
"Chvilku si odpočineme a pak nás čekají dvoufázové tréninky zaměřené na fyzičku. Máme hned po skončení pauzy tři utkání hraná ob den, takže i proto se budeme věnovat kondici. Nechceme, abychom kvůli nahuštěnému programu měli problémy."

Útočník Aukro Berani Zlín Tomáš Fořt během extraligového utkání s Olomoucí. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT