Tomáš Fořt o stavu 0:3 v Třinci: Věřili jsme, že se naše hra musí projevit

Útočník PSG Berani Zlín Tomáš Fořt je po operaci ramene již v plné zápasové zátěži. V zápase na ledě úřadujícího mistra z Třince se podílel gólem na skvělém obratu, díky kterému nakonec on a jeho spoluhráči získali do tabulky nesmírně cenné dva body. I když ve 29. minutě to nevypadalo s Berany zrovna nejlépe.
Pouhých 106 vteřin stačilo k tomu, aby z vyrovnaného bezbrankového duelu Třinec vytěžil vedení 3:0. Berani ještě do druhé pauzy dokázali dvakrát skórovat a vrátit se do zápasu. "Museli jsme se vrátit k naší hře. Věřili jsme, že když budeme hrát tak, jak do doby než jsme inkasovali, tak se to ukáže. Byl to vyrovnaný zápas, kde jsme udělali tři chyby a soupeř to hned potrestal. Oproti první třetině jsme nebyli v tomto černém  úseku tak důslední, což se nám vymstilo," ohodnotil střetnutí na ledě mistrovských Ocelářů Tomáš Fořt.

Právě Fořt byl nakonec tím, kdo gólem v 55. minutě poslal duel za stavu 4:4 do prodloužení. "Doma jsme taky vedli s Kometou 3:0 a rázem to bylo jen o gól. Měli jsme v hlavách, že stačí kousek na to, abychom byli zpět v zápase," řekl sedmadvacetiletý útočník.

Utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, kde si diváci přišli na své. Z deseti pokusů padlo sedm branek, z toho čtyři do sítě Třince. "Jeli ti správní, byla krása se na to dívat. Určitě tam ale byli ještě kluci, kteří by nám něco ukázali," sdělil Tomáš Fořt.

Extraliga pokračuje v pátek 29. listopadu dalším kolem, do Zlína zavítá předposlední Litvínov.

Útočník PSG Berani Zlín Tomáš Fořt. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT