Tomáš Fořt bojoval o šampionát: Nelituju toho, bylo to jako scifi

Sedmitýdenní reprezentační příprava nakonec Tomáši Fořtovi vysněnou účast na světovém šampionátu na Slovensku nevynesla, přesto jí sedmadvacetiletý útočník nelituje. "Nasbíral jsem mnoho zkušeností a zážitků. Bylo to náročné, ale užíval jsem si to," řekl útočník PSG Berani Zlín. Zatím není jisté, kdy se zapojí do letní přípravy, neboť se potýká se zdravotním problémem kolena.

Povolávací rozkaz dostal 18. března, s reprezentací absolvoval veškerou přípravnou část. Od začátku až do konce, kdy se 7. května po posledním přípravném duelu s Ruskem nedostal do závěrečné nominace. "Byl jsem trošku naštvaný, ale pak to opadlo. Tušil jsem, že to nevyjde, už když jsem v tom posledním zápase byl třináctým útočníkem. I tak moje pouť trvala neuvěřitelně dlouho," popisoval Fořt, který si zahrál na brňenském turnaji i proti hvězdnému Švédsku.

 

"Nečekal jsem, že se dostanu na led při takovém zápase. Věděl jsem, že mají skoro celý tým z NHL, ale radši jsem se po těch hráčích nedíval, abych nebyl zbytečně nervózní," řekl Tomáš Fořt.

 

Učit se mohl i od českých borců zkušených z kanadsko-americké soutěže, například kapitána Jakuba Voráčka. "Jeho hlavní předností je rychlost, výborně provádí kličky," všiml si zlínský forvard.

 

"Celkově to bylo pro mě takové scifi. Není to tak dávno, co jsem hrál v Přerově a bojoval jsem i o extraligu. Teď jsem si užíval tréninky s nejlepšími českými hráči," pověděl Fořt, který se potřebuje dát před další sezonou zdravotně do kupy, neboť ho trápí koleno.

 

Titulní foto: ČESKÝ HOKEJ - ALEŠ KRECL

 

Sedmadvacetiletý útočník Tomáš Fořt získal řadu zkušeností v reprezentaci. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT