Tomáš Fořt: Nehráli jsme úplně špatně, ale máme zase nulu

Bojovali, dřeli, ale nakonec ze zápasu s Plzní nemají ani bod. Hokejisté PSG Berani Zlín odehráli se Západočechy vyrovnaný duel, ale ačkoliv měli v závěrečné power-play řadu šancí, vyrovnávající branku vstřelit nedokázali. Prohráli tak potřetí v řadě. "Je to škoda. Nehráli jsme úplně špatně, ale máme zase nulu," povzdychl si po porážce 3:5 útočník Tomáš Fořt.

- Co podle vás rozhodlo o dnešní prohře?
"Podle mě jsme si bod zasloužili, byl to vyrovnaný zápas. Ale vlastní nedisciplinovaností jsme to nezvládli. Dostali jsme moc gólů. Rozhodla situace na začátku třetí třetiny, kdy jsme inkasovali rychlý gól a Plzeň nám odskočila na dvougólový náskok. Není to poprvé, kdy jsme tak brzy inkasovali. Náhoda to asi není, ale nevím, čím to je."

- Je pro vás povzbudivé, že oproti utkání s Libercem to bylo herně lepší?
"Nemyslím si, že by to bylo diametrálně odlišné. Lišilo se to od utkání ve Vítkovicích, kde jsme hráli špatně. S Libercem to bylo systémově lepší a i dnes to nebylo tak špatné, ale máme nulu. Můžeme si říkat, jak dlouho chceme, že hrajeme dobře, ale je nám to k ničemu, když nemáme body."

 - Je odehraných sedm kol a na svém kontě máte šest bodů. Jak to vnímáte? Asi jste čekali, že to bude o něco lepší...
" Na paniku je ještě brzy. Tím si nepomůžeme, když tady začneme chodit s hlavami dole a říkat si, že se nám nedaří a puky se k nám neodrážejí. Musíme pořád jít dál, pracovat na 100 procent a věřit tomu, že se to jednou zlomí. Jedeme teď na Spartu, což je soupeř jako každý jiný. Je potřeba se soustředit sami na sebe a na hokej, jaký chceme hrát."

- Je pro vás pozitivní aspoň to že se vám osobně střelecky daří? V sedmi zápasech jste vstřelil už čtyři góly.
"To je pravda, ale máme jen šest bodů, takže to neřeším. Už minulý rok ke konci sezony jsem měl víc času na ledě, což pro mě bylo poprvé v extralize. Teď je to podobné."

Útočník PSG Berani Zlín Tomáš Fořt během zápasu s Plzní ve třetí sadě dresů. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT