Tomáš Fořt: Dokázali jsme, že umíme proměnit hru ve vítězství

Desátým vstřeleným gólem v letošní sezoně pomohl k domácímu vítězství 5:1 nad Pardubicemi. Útočník PSG Berani Zlín Tomáš Fořt si jej užil naplno a po zápase přiznal, že tři body byly pro mužstvo hodně důležité. „Věděli jsme, že musíme Pardubice za každou cenu porazit,“ uvedl Fořt.
- Zápas vám celkově vyšel podle představ, souhlasíte?
"Teď jsme museli vyhrát. Řekli jsme si, že bylo dost řečí, že hrajeme dobře, ale body jsme neměli. Mohli jsme hrát, jak jsme chtěli, ale body jsme museli získat, což se dnes povedlo. Za to jsme rádi."

- Čekal jste se, že utkání se budu vyvíjet od začátku tak příznivě?
"Vedli jsme 2:0, což každému týmu přidá na jistotě. K nám se odrazí puk, dáme třetí gól a už se to láme. Pardubice pak nehrály, jak měly. Musely hrát více na riziko."
 
- Co pro vás znamená vítězství vzhledem k vývoji v tabulce?
"Abych řekl pravdu, tak jsem to vůbec nesledoval. Nevím, jak tabulka přesně vypadá. Jenom jsem věděl, že musíme Pardubice za každou cenu porazit. Jsou to hodně důležité tři body. Dokázali jsme, že umíme proměnit hru ve vítězství. Příště hrajeme v Chomutově a to bude stejný zápas jako proti Pardubicím. Akorát hrajeme venku, takže bude o to těžší. Věřím, že tam body urveme."

- Závěr střetnutí byl dost vyhecovaný. Co se stalo?
"Viděl jsem jen, že pardubický hráč vlítl do rohu a Řízek dostal hrazdu do obličeje. Bylo to úplně zbytečné. Chápu, že jsou frustrovaní, ale tohle bylo za hranou. Bylo to na zranění. Snad bude Řízek v pohodě."

- I po vás šli. Ve druhé třetině vás ostře sestřelil Holland...
"Viděl jsem puk pod nohama a že by mě neměl ramenem trefit. A najednou jsem ji dostal. Pořádně nevím, jestli to bylo čisté, jestli to byl faul."

-Vypadalo to, že soupeř byl hodně podrážděný, že?
" Mají tam hodně Kanaďanů a ti takhle hrají. Před bránou jsou důrazní, snaží se mančaft nějak nakopnout. Když se jim nedaří, tak se snaží potyčkami odvádět od naší hry. Naštěstí se jim to nepovedlo."

- Cítíte, že vítězství bylo důležité i pro navrátilce Libora Kašíka?
"Kaša je výborný gólman, to jsme věděli. Věřím mu, dneska to všem dokázal. Věřím, že to bude takhle dál pokračovat."

- Šlo o speciální zápas připomínající 90 let zlínského hokeje a před jeho začátkem se pod střechu zimního stadionu vyvěšoval dres Petra Čajánka. Jaké na něj máte vzpomínky?
"Ještě jsem s ním hrával. Byl to jeden z mých hokejových vzorů. Když jsem dospíval, byl na špičce a hrál v NHL. Pro mě pak bylo neskutečné, když jsem se s ním potkal v kabině. Ale celkově jsem nepřemýšlel nad tím, že šlo o sváteční zápas. Když se hodilo buly, tak to byl pro mě zápas jako každý jiný."

- Jak se vám líbil retro dres z 90. let?
"Nemůžu říct, že by se mi nelíbil, ale není to můj styl. Ale je to tradice a fanoušci si ho odhlasovali."


Útočník Tomáš Fořt s kotoučem na holi uniká kanadskému obránci Jacobu Cardwellovi. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT 

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
Mountfield HK
×
Dnes v 15:30 | Dor.
PSG Berani Zlín
VHK Vsetín