Tiskové prohlášení k incidentům ze vzájemných zápasů s HC Vítkovice Ridera

Na základě subjektivní interpretace trenéra Vítkovic Jakuba Petra k událostem posledních vzájemných utkání je naší povinností se hájit a seznámit veřejnost s naším pohledem na celou záležitost.
Situaci vzájemného nepochopení odstartovala neuvěřitelná reakce hráče Vítkovic Jakuba Lva po nešťastném zákroku Ondřeje Veselého na Rastislava Deje, kdy urážlivým způsobem vůči asistentu trenéra Martinu Hamrlíkovi prezentoval svůj mylný názor, že poslal Veselého na led s úmyslem zranit hráče Deje. - viz video č. 2
 
Pro popření tohoto úmyslu mluví nejen osobnostní charakter Hamrlíka, ale i vývoj utkání, kdy se nám podařilo během brzkého začátku třetí třetiny snížit na rozdíl jediné branky, z čehož plyne, že jakákoliv akce podobného charakteru pozbývá logiky. Po utkání jsme se vyjádřili, že takové chování hráčů jako je Lev, byť s přihlédnutím k vypjatosti situace, je neakceptovatelné a je hrubou urážkou, kterou by si měli vyřešit. Veselý byl za svůj prohřešek potrestán zákazem startu ve třech utkáních.
 
Před utkáním ve Vítkovicích jsme se mohli z tisku dozvědět, že domácí nechystají žádnou „vendetu“ a jsou připraveni ovládnout svoje emoce. Utkání v samotném závěru dokazuje pravý opak. Vítkovický trenér Petr se snížil k zákeřné odplatě, hnán neuvěřitelnou zlobou a nenávistí. Jak jinak si vysvětlit účinkování hráče Vojtěcha Tomiho, jehož celkový čas v utkání byl pouhých 40 vteřin a cíleně fyzicky napadl Veselého. - viz video č. 1
 
Ten trenér, který volá po respektu a pokoře a sám při této nechutné odplatě svými posunky uráží soupeře, si nemůže nárokovat právo mravokárce. Těžko se pak věří jeho rádoby upřímným slovům, že hráče udržel emočně na uzdě. Buď nemluví pravdu nebo selhal jako trenér, když si jeho svěřenec dovolí porušit jeho pokyny. Snad větší odstup a více racionálního myšlení může umožnit se s touto situací vyrovnat.
 
Pro extraligový klub Aukro Berani Zlín je celá situace tímto prohlášením zcela uzavřená a nebude se k ní vracet. Zlínští hokejisté se soustředí pouze na sebe a své výkony během letošní sezony Tipsport extraligy.
 
Aukro Berani Zlín