Takové duely mě posouvají v chytání i mentálně, hodnotí gólman Málek pohár deváťáků

Stříbrné umístění a dvě turnajová vítězství k tomu. Zlínští deváťáci mají Sev.en Hockey Cup úspěšně za sebou a nemalý podíl na povedených výkonech má brankář Tomáš Málek. Jedničku mladých Beranů organizátoři dokonce vyhlásili nejlepším gólmanem celého poháru.

Napínavý i vypjatý byl závěrečný díl poháru Sev.en Hockey Cup. Navzdory prohře s Litvínovem, po které mladí Berani definitivně přišli o naději na celkové, celosezónní prvenství, Zlínští v Kladně triumfovali. Do posledních minut však museli bojovat.

„Byl to z naší strany dobrý turnaj,“ je přesvědčený brankář Tomáš Málek, přestože ví, že zlínské výkony rozhodně nebyly bezchybné. „Proti Litvínovu jsme nehráli, jak jsme měli, a ani poslední zápas proti Pardubicím už nevypadal tak, jak bychom chtěli,“ naráží mladý hokejista na duel s Východočechy, který si Zlínští za stavu 6:0 celkem zbytečně zkomplikovali.

Stejně jako další zlínští hokejisté považuje Málek za velkou přednost soupeřů z Čech dobré bruslení. Především Litvínov – celkový vítěz poháru – dělal mladým Beranům problémy, za celý rok ho porazili jen v jednom ze čtyř duelů. I pro gólmana Málka to byl nejtěžší soupeř.
„Litvínov byl silný v útoku, ale stejně tak i dobře bránil.“

Pro zlínskou oporu v brance byla účast v sérii Sev.en Hockey Cup velkým hokejovým přínosem. „Myslím, že tyto duely mě osobně posouvají dál jak v chytání, tak v mentalitě. Žádný ze zápasů totiž nebyl jednoduchý,“ vysvětluje. S obtížnými soky se však Málek dokázal během sezony vypořádávat velmi dobře, o čemž svědčí i cena pro nejlepšího brankáře celého poháru.

Z nové sportovní zkušenosti by tak do budoucna mohli zlínští Berani těžit. „Byl to jeden z nejlepších turnajů, který jsme kdy hráli. Navíc se nám jako týmu, myslím, na všech turnajích dařilo. A organizačně byl pohár velmi dobře zařízený,“ chválí Málek spoluhráče i pořadatele.

Tomáš Málek přebírá po turnaji v Kladně ocenění pro nejlepšího brankáře poháru.