Suhrada, Jenáček, Václavek a Ivo Lekeš pozváni do mládežnických reprezentací

Zlínským mládežnickým týmům letošní sezona už skončila, čtyři hokejisté – obránce Jiří Suhrada (na snímku), obránce Jakub Jenáček, útočník Jan Václavek a brankář Ivo Lekeš – ovšem dostali pozvání do národního týmu. Další hráči jsou navíc mezi náhradníky. S výjimkou „dvacítky“, která na přelomu kalendářního roku odehrála mistrovství světa, jdou do akce výběry všech věkových kategorií.

Reprezentace do 19 let

„Devatenáctku“ čeká Turnaj čtyř zemí v Hodoníně (3. až 8. dubna), kde postupně změří síly se Slovenskem, Ruskem a Finskem. V nominaci figurují
útočník Jan Václavek, jenž letos vedle Zlína nastoupil i za Přerov a Litoměřice ve WSM lize, a obránce Jakub Jenáček, kterého trenéři povolali do výběru ze sezamu náhradníků. Dalším zlínským hokejistou v seznamu náhradníků je brankář Daniel Huf.

Reprezentace do 18 let

„Osmnáctka“ ladí formu na vrchol sezony – na mistrovství světa, které hostí ruská města Čeljabinsk a Magnitogorsk (19. až 29. dubna). Turnaji předchází tři přípravné kempy. První se uskutečnil na konci března, druhý probíhá teď na začátku dubna, oba bez zlínského zastoupení. třetí kemp začíná 10. dubna, nominace zatím nebyla zveřejněna. Ve výběru tentokrát vzhledem ke zranění chybí zlínský obránce Jan Dluhoš, který během sezony absolvoval s národním týmem několik akcí včetně srpnového Memoriálu Ivana Hlinky.

Reprezentace do 17 let

„Sedmnáctka“ má před sebou přípravný kemp ve Slaném zakončený Turnajem pěti zemí v Basileji ve Švýcarsku (1. až 11. dubna). Český tým na turnaji vyzve postupně Rusko, Švédsko, Švýcarsko a Finsko. V nominaci na soustředění má své místo zlínský
obránce Jiří Suhrada, konečný výběr pro turnaj ve Švýcarsku trenéři oznámí 3. dubna.

Reprezentace do 16 let

„Šestnáctku“ čekají začátkem dubna dvě akce – nejprve přípravný kemp a dvě utkání se Slovenskem v Uherském Ostrohu (3. až 7. dubna), později pak přípravný kemp ve Slaném a Turnaj čtyř zemí ve švédském městě Umea (9. až 16. dubna), kde se český tým utká se postupně se Švédy, Rusy a Finy. V nominaci na první přípravný kemp a na zápasy proti Slovákům figuruje zlínský brankář Ivo Lekeš. Mezi náhradníky pak čekají útočník Dominik Luža a obránce Tadeáš Talafa.

Fotografie: Juniorský hokej