Suchá příprava pod vedením Antonína Stavjani startuje

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín zahájí v pondělí 29. dubna přípravu na novou extraligovou sezonu 2019/2020 pod vedením nové trenérské dvojice Antonín Stavjaňa, Martin Hamrlík. Pro zlínský hokej se jedná o dvaapadesátou sezonu v nejvyšší soutěži mezi elitou. Suchá příprava Beranů potrvá devět týdnů až do závěru června. Poté následuje letní dovolená a ve druhé polovině července vyjedou Žižka a spol. poprvé na led. Na úvodním tréninku se bude hlásit celkem 22 hráčů včetně posil týmu Bedřicha Köhlera a Jana Dufka. Naopak na začátku přípravy budou scházet Lotyš Ralfs Freibergs a Tomáš Fořt, kteří bojují o účast na květnovém mistrovství světa na Slovensku. Obránce Lukáš Buchta se zapojí do přípravy s Berany kvůli studijním povinnostem ve Spojených státech o pár dní později.
Zlínští hokejisté mají před sebou devítitýdenní letní přípravu, která potrvá až do závěru června. "S Martinem Hamrlíkem jsme se už domlouvali na základním konceptu přípravy. Čtyři týdny budou objemové a poté bychom chtěli poslední květnový týden vyrazit někam na soustředění. Poté chceme pracovat na dynamice,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér PSG Berani Zlín. Asistentem dvojnásobného mistra světa bude zlínská legenda Martin Hamrlík. Mimochodem, když Stavjaňa začínal před jednadvaceti lety trenérskou kariéru, Hamrlíka vedl ve Zlíně od podzimu 1998 coby mladíka. "A teď to potáhneme spolu. Je to super člověk, blázen do hokeje. Někdy si říkám, že to musí mít doma těžké. Zatím jsme spolu řešili pár věcí jenom po telefonu. Už se těším, až si sedneme a probereme, co a jak," řekl šestapadesátiletý kouč.

Na úvodním srazu se objeví i posily Bedřich Köhler s Janem Dufkem, zatímco scházet budou Edgars Kulda a Tomáš Valenta, kterým nebyly nabídnuty nové smlouvy. O pozici brankářské dvojky za Liborem Kašíkem dostanou šanci Daniel Huf a junior Michal Kořének. Dosavadní dlouholetá dvojka Tomáš Štůrala bude působit v jiném klubu.. 

Mužstvo má sraz v pondělí 29. dubna v 8:30 hodin dopoledne v hráčské kabině na ZS Luďka Čajky, kde se týmu představí nový trenér Antonín Stavjaňa. Poté již odstartuje devět týdnů suché přípravy a úvodní tréninková jednotka. „V plánu je od půl desáté první trénink na fotbalovém hřišti v Mladcové, ale předpověď počasí není příznivá. Pokud zaprší nebo bude po nočním dešti mokro, máme v záloze plochu na zimním stadionu,“ uvedl Martin Kotásek, vedoucí mužstva.  

Berani se sejdou po letní dovolené k finální fázi přípravy v pondělí 22. července, kdy poprvé vyjede na led. Nový ročník extraligy začne v pátek 13. září, základní část skončí dvaapadesátým kolem 6. března.

Hráčský kádr PSG Berani Zlín v přípravě na suchu pro extraligovou sezonu 2019/2020:
Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének, obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs, Dalibor Řezníček, Jakub Ferenc, Lukáš Buchta, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Martin Padrnos, Jan Dluhoš, útočníci: Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Tomáš Fořt, Jiří Ondráček, Zdeněk Okál, Jakub Šlahař, Antonín Honejsek Jakub Herman, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Michal Popelka, Jan Dufek.

Poznámka: Na úvodním tréninku budou scházet Ralfs Freibergs, Tomáš Fořt (reprezentační povinnosti), Lukáš Buchta (studijní povinnosti).
 

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
PSG Berani Zlín
×
Dnes v 17:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha