Střelec vítězného gólu Pavel Kubiš: Doufám, že nás to nakopne a budeme hrát lépe

Půl minuty před koncem zápasu se nejlépe zorientoval ke skrumáži před brankářem Kantorem a dorazil puk do brány. Útočník Aukro Berani Zlín Pavel Kubiš vystřelil svému týmu první tříbodovou výhru v sezoně. A ohromně důležitou. "Rihards Bukarts mně po gólu hned říkal, že jsem hero (hrdina)," usmíval se spokojený Kubiš.
- Hosté se po vaší trefě hodně vztekali, víte důvod?
"Netuším, proč si stěžovali. Třeba tam něco sporného bylo, nejsem si jistý, jestli třeba postavení v brankovišti... Dostal jsem přihrávku a šel do brány, pak jsem do toho nějak plácnul, ani nevím jak. A už jsme se jen radovali."

- Obrovská úleva, že?
"Spadl mi obrovský kámen ze srdce, byl jsem předtím totiž u gólu na 2:2. Už jsem se bál, že zase ztratíme dva body. Jsem hrozně rád za ten vítězný gól, doufám, že nás to nakopne, přestanou nám odskakovat puky a budeme hrát lépe."

- Start do sezony vám zase nevyšel, čím to může být?
"Máme mladší tým, ale tím bych to neomlouval. Musíme být pořád pozitivní a chtít urvat body, je jedno jak. Potřebujeme je sbírat každý zápas, i kdyby to mělo být po jednom bodu. Ode dneška se můžeme odrazit. V neděli jedeme do Olomouce a chceme na výhru s Litvínovem navázat."

- Pomohl vám hodně gólový příspěvek bratří Bukartsů?
"Když mají sebevědomí, mohou to být rozhodující hráči na ledě a vyhrávat nám zápasy. Bylo poznat že se uklidnili. Tohle od nich potřebujeme. Víme, že to hokejově umí."