Střelec jediného gólu Robert Říčka: Nešlo nám to, musíme se poučit

Jeho branka byla jedním z mála světlých momentů hokejistů PSG Zlín v utkání s Plzní. Robert Říčka a jeho spoluhráči doma těsně prohráli 1:2 a před téměř dvoutýdenní zápasovou pauzou se moc dobře nenaladili. „Nešlo nám to. Nevím, čím to bylo. Pustíme si video, rozebereme si to a budeme se z toho snažit poučit a další zápas vyhrát,“ poznamenal Říčka.
- Čím si vysvětlujete dnešní matný výkon? Nebyla vaše hra až moc komplikovaná?
"Nevím, čím to bylo. Moc jsme kombinovali. Plzeň hrála na rozdíl od nás jednoduše a vyšlo jí to. Ani přesilovky dnes nešly, málo v nich střílíme. Ledy nejsou dobré, a čím je více kombinace, tím je větší možnost, že puk přeskočí a vyhodíme se sami z pásma."

- Zdálo se, že váš gól mohl tým nakopnout, ale nestalo se tak. Proč?
"Věřili jsme, že nás to může nastartovat. Byla to branka do šatny na 1:1. Škoda. Mrzí mě i tyčka ve třetí třetině. Bylo to nedáš, dostaneš. Za chvilku přišla přesilovka a Kratěna to trefil parádně. Mohli jsme vést 2:1, jenže gól dali oni a pak už to udrželi."

- Naději na výsledek držel brankář Libor Kašík, souhlasíte?
 "On nás drží každý zápas. Víme, že v něm máme oporu. Jeden gól doma je strašně málo."

- Závěr jste odehráli ve vlastním pásmu a nemohli odvolat gólmana. Byla to už křeč?
"Třetí třetinu jsme hráli na tři pětky, možná nám došly síly. Těžko říct. V první části power-play jsme se dokázali usadit v pásmu, ale zase tam nebyla žádná střela, jenom nahození. To nám chybí."

- Minule se na vás chytila Mladá Boleslav, teď Plzeň. O to jsou porážky bolestivější, že?
"Pořád je začátek soutěže a neví se, kdo bude nahoře a kdo dole. Soutěž je vyrovnaná, každý může porazit každého. Tím, že soupeři nebodovali předtím, není řečeno, že teď nemůžou vyhrávat. Nyní bych se nedíval na tabulku. Počkejme si na deset, patnáct kol, až se to vykrystalizuje."

- Teď vás čeká dlouhá dvanáctidenní pauza do dalšího utkání. Je to výhoda, nebo ne?
"Někdo má drobné šrámy a může to být plus, že se doléčí. Osobně bych ale hrál v tempu. Je škoda, že je taková přestávka. Na druhou stranu se můžeme důkladně připravit na další utkání a doufám, že ho zvládneme."

Útočník Robert Říčka v souboji s Jaroslavem Kracíkem před gólmanem Matějem Machovským. FOTO DENÍK/ DANIEL OSTRČILÍK

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín