Startuje Olympiáda dětí a mládeže, o medaile budou hrát i mladí Berani

Po dvou letech se na česká sportoviště vrací zimní mládežnická olympiáda, organizace se tentokrát ujal Karlovarský kraj. Součástí her je vedle dalších sportů tradičně také hokejový turnaj, kterého se letos účastní hráči ročníku 2005 a mladší. Do výběru Zlínského kraje nominovali trenéři celkem osm mladých Beranů.

Hned na úvod se krajská reprezentace utká s výběrem Vysočiny, která na předchozí zimní olympiádě triumfovala. V dalším zápasovém programu poměří hokejisté Zlínského kraje síly se soupeři z Moravy i z Čech.

„Na olympiádu odjíždíme s pokorou, budeme se koncentrovat na každé ze šesti utkání zvlášť. Ročník 2005 se prozatím jeví v dobrém světle. Budeme velmi rádi za každý uhraný bod, ve skupině nás totiž čekají nelehcí soupeři. Na tuto akci se všichni velmi těšíme – doufáme, že poctivá práce povede ke slušnému výsledku,“ uvedl jeden z trenérů Zlínského kraje Radek Pšurný.

Do krajského výběru nominovali trenéři 22 hokejistů, další dva jsou náhradníci. Největší zastoupení v mužstvu – celkem osm hráčů – má zlínský klub. Další hokejisté jsou pak ze Vsetína, Uherského Hradiště, Kroměříže, Uherského Ostrohu, Brumova-Bylnice a Třince.
„Výběr Zlínského kraje se postupně utvářel v průběhu letošní sezony na akcích VTM U15 (projekt Výchova talentované mládeže). V realizačním týmu jsme velmi pečlivě zvažovali každé jméno,“ přibližuje trenér Pšurný tvorbu nominace.

Olympijského turnaje se zúčastní celkem čtrnáct výběrů – jeden za každý kraj. Týmy odehrají svá utkání ve dvou sedmičlenných skupinách, ve kterých se utká každý s každým. Na každé mužstvo tak čeká ve skupině šest zápasů. Nejlepší dva kraje z každé skupiny postupují do semifinále a následných zápasů o medaile, třetí nejlepší mužstva z obou skupin se utkají o konečné 5. místo.

Hrací čas zápasů ve skupině a semifinále je 3 x 15 minut, zápasy o umístění se pak hrají 3 x 20 minut. Za vítězství ve skupině bere tým dva body do tabulky, zápasy o konečné umístění na prvním až šestém místě se budou hrát do rozhodnutí, tj. v případě nerozhodného stavu následuje pětiminutové prodloužení a po něm případně i samostatné nájezdy.

Nominace Zlínského kraje

Brankáři:
Tomáš Málek (Zlín), Lukáš Vilém (Vsetín).

Obránci:
Adam Hamrla, Tomáš Žižka (oba Zlín), Matěj Šedlbauer (Vsetín), Viktor Jelének (Uh. Hradiště), Marek Šišák (Kroměříž), Marek Ročák (Třinec).

Útočníci:
Richard Babulík, Martin Holba, Robin Gerych, Lukáš Heš, Adam Jecho (všichni Zlín), Matyáš Adámek, Matěj Juráň, Tomáš Tobola (všichni Vsetín), Filip Kaláč (Uh. Hradiště), Libor Stuchlík (Uh. Ostroh), Miroslav Holinka (Kroměříž), Zdeněk Urban, Ondřej Vaněk (oba Brumov-Bylnice), Patrik Volas (Třinec).

Náhradníci:
Miroslav Špaňhel (Zlín), Martin Mareček (Valašské Meziříčí).

Trenéři:
Jan Dědek, Jaroslav Vaněk ml., Lubomír Konečný, Radek Pšurný.

Program zápasů Zlínského kraje (Skupina B, Cheb)

Pondělí 20. ledna
9:00 – Kraj Vysočina vs. Zlínský kraj
14:15 – Jihomoravský kraj vs. Zlínský kraj

Úterý 21. ledna
9:00 – Plzeňský kraj vs. Zlínský kraj
14:15 – Zlínský kraj vs. Jihočeský kraj

Středa 22. ledna
10:45 – Olomoucký kraj vs. Zlínský kraj
16:00 – Zlínský kraj vs. Liberecký kraj

Program zápasů o umístění

Čtvrtek 23. ledna
9:00 – Semifinále A1 vs. B2 (Karlovy Vary)
9:00 – Semifinále B1 vs. A2 (Cheb)
11:00 – Utkání o 5. místo A3 vs. B3 (Cheb)
13:15 – Utkání o 3. místo (Cheb)
15:45 – Utkání o 1. místo (Cheb)