Sněhurka na ledě bude jediný muzikál s živou hudbou u nás

V právě připravovaném muzikálu Sněhurka zažije Česká republika poprvé unikátní spojení ledové show a živé hudby. V hlavní mužské roli této pohádky se představí krasobruslař Tomáš Verner, vítěz Mistrovství Evropy 2008 a několikanásobný mistr republiky. Premiérově se příběh odehraje 5. října 2018 v Třinci a následovat bude tour po jedenácti největších městech České republiky. Ve Zlíně se muzikál odehraje v sobotu 13. října na ZS Luďka Čajky.

Autorský tým plný hvězd

„Námětem se pro nás stalo muzikálové zpracování skladatele Vaša Patejdla Sniehulienka a sedem pretekárov. Příběh na ledě bude převyprávěný řečí tance, zpěvu a humoru, čímž osloví diváky všech generací,“ řekla Stanislava Hauerová, ředitelka Kulturního centra TRISIA, které je v tomto projektu produkční agenturou.

Režie se ujal přední slovenský choreograf a režisér Jaro Moravčík, jehož tvorba je známa svým originálním pohybovým zpracováním, humorem a dynamikou. Roli Sněhurky si zatančí Ivana Buzková, mistryně republiky v krasobruslení z let 2006 a 2007 a princem bude mistr Evropy Tomáš Verner. „Kývnout na účast nebylo tak těžké, stejně jako kývnout na nabídku spolupracovat s nejlepšími lidmi v oboru. Komplikací byl harmonogram, není jednoduché zakomponovat všechna vystoupení a nácviky, ale nakonec se povedlo,“ prozradil Tomáš Verner.

Sněhurce propůjčí svůj hlas Dara Rolins, která vystoupila již v první verzi muzikálu na Slovensku a prince nazpívá David Gránský. Dalších rolí se ujmou Martin Dejdar (ježibaba), třinecká rodačka Renata Drössler (královna) a trpaslíci zazpívají hlasy Aleše Hámy, Rudy z Ostravy, Vladimíra Hrona nebo Petra Martináka. Podrobnosti a aktuality se dozvíte na webu www.snehurkanalede.cz a facebooku https://www.facebook.com/snehurkanalede.cz/ .

Ledová tour 2018 s přesahem do února 2019 v největších městech ČR

V současné době se plánují jednotlivá představení v halách po celé České republice. „Třinečtí diváci se mohou těšit na představení jako první. Slavnostní premiéru uvedeme 5. října 2018 ve WERK ARENĚ. Zájem o představení je nad očekávání, proto přidáme následující den po premiéře další odpolední představení,“ dodala Stanislava Hauerová. Dalšími místy bude Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně, Budvar Aréna v Českých Budějovicích, KV Arena v Karlových Varech, Home Monitoring Aréna v Plzni, Home Credit Arena v Liberci, Tipsport arena v Pardubicích, Zimní stadion v Ústí nad Labem, DRFG Arena v Brně, OSTRAVAR ARENA v Ostravě, a TIPSPORT ARENA v Praze.