Snad se to zlomí, začneme dávat góly a zvedneme se, doufá brankář Kašík

Nezadařilo se. Třikrát v řadě bodovali zlínští hokejisté na venkovním kluzišti, ale v nedělním utkání v Hradci Králové vyšli bodově naprázdno po porážce 1:2. "Bohužel jsme hráli dobře až tu třetí třetinu, a to je málo," uvědomoval si po utkání nejlepší hráč PSG Zlín gólman Libor Kašík.
Byl to celkem vyrovnaný zápas, ve kterém se hrálo především od obran. "Snažím se hodně spolupracovat s obranou a to dneska šlo, zezadu jsme hráli dobře. K útoku moc mluvit nemůžu, ale jasné je, že nám chybí dávat góly," pověděl po utkání zlínský brankář Libor Kašík. A co k tomu, že jeho spoluhráči přestříleli soupeře 30:19, když vytěžili jen jednu branku.

Mountfield se dostal do vedení v 5. minutě hry a na začátku druhé části mohlo být skóre o dva góly, zázračný zákrok však předvedl právě Kašík, jenž sebral Bednářovi téměř jistou branku. "Seběhlo se to strašně rychle, najednou byli přede mnou dva hráči soupeře sami a já jen instinktivně šel proti puku lapačkou," popisoval situaci, kterou dlouho vyhodnocoval videorozhodčí.

"V první chvíli jsem netušil, že mám puk v lapačce. Poté jsem se otočil a viděl, že sudí ukazuje, že půjde volat. Měl jsem i štěstí a dávalo nám to naději k vyrovnání," řekl třiadvacetiletý brankář. Jenomže stav o jednu branku nevydržel dlouho, ve 27. minutě Hradec zužitkoval dvojnásobnou přesilovku. "Udělali jsme hloupý faul a ještě špatně vystřídali, po tomto gólu to už bylo těžké," pověděl po zápase druhý trenér PSG Juraj Jurík.

Až ve třetí části se tým vedení Rostislavem Vlachem osmělil a v dvaapadesáté minutě snížil zásluhou Roberta Říčky. "Úvodní dvě třetiny jsme neodehráli nějak skvěle, až třetí část za něco stála, ale bohužel už jsme srovnat nedokázali," mrzelo Kašíka. "Víme, jak to nyní s námi je. Když budeme makat, tak se to zlomí, začneme dávat góly a zvedneme se," dodal.