Slovinec Žiga Jeglič ve Zlíně pokračovat nebude

Útočník Žiga Jeglič nebude působit v dalším průběhu sezony v hokejovém klubu PSG Berani Zlín a v rámci Tipsport extraligy přijal jiné angažmá. Dohodl se na kontraktu v týmu Bruslařský klub Mladá Boleslav.
Zkušený jednatřicetiletý Slovinec přišel do Zlína na pětizápasovou zkoušku v reakci na špatný vstup Beranů do sezony. Konstruktivní útočník pomohl týmu v důležitých pěti zápasech, kde získal pět kanadských bodů za jeden gól a čtyři asistence. 

 „Žiga v pěti zápasech rozhodně nezklamal a děkuji mu za předvedené výkony. Ale při zranění obránce Tomáše Žižky, za něhož hledáme dočasnou náhradu, a také s ohledem na budování týmu na další sezonu, jsme nemohli poskytnout další nadstandardní smlouvu. Angažovali jsme Marka Čiliaka a kontrakt jsme podepsali s Valentinem Claireauxem. Musíme si v rozpočtu ponechat alespoň malý manévrovací prostor pro další nepředvídané situace. Žiga jsme prioritně podepsali pro dobu do reprezentační přestávky, kdy nám v pěti zápasech pomohl přesně tak, jak jsme očekávali,“ řekl Martin Hosták, generální manažer a jednatel zlínského hokeje.