Slovenský útočník Radovan Puliš přichází na zkoušku do Zlína

Se zlínskými Berany se objeví při zahájení přípravy na ledě před začátkem extraligové sezony 2018/2019 i slovenský útočník Radovan Puliš. Šestadvacetiletý forvard (narozen 17. září 1991 v Hliníku nad Hronom) je odchovancem zvolenského hokeje a v sedmnácti letech byl považován za jednoho z nejnadanějších hráčů svého ročníku. Do Baťova města jde předvést svou výkonnost na ledě s cílem vybojovat si místo v extraligovém kádru Beranů.

Radovan Puliš aspiroval na první desítku zámořského draftu v roce 2010. Osud si s ním poprvé zle pohrál, když se stal účastníkem nezaviněné dopravní nehody. Místo dvou sezon, kdy měl zářit v kanadské juniorce, léčil zlomeninu pánevní kosti. V těchto dvou sezonách odehrál v týmu Acadie-Bathurst Titan pouhých pět utkání. Bohužel ani v následující sezoně se mu nepodařilo vrátit se zpět do formy. V roce 2011 se vrátil na Slovensko do týmu HKM Zvolen. Zde se úspěšně vypracoval do pozice kapitána. V sezoně 2012/2013 získal slovenský titul a o dva roky později byl se 30 brankami vyhlášen nejlepším střelcem slovenské extraligy. V následujících letech si vyzkoušel pár zápasů v KHL v dresu Slovanu Bratislava, dále ve druhé švýcarské lize v týmu Winterthuru i ve slovenské reprezentaci.

Puliš měl před loňskou sezonou v Jihlavě domluvené angažmá v české extralize. Zranění kolene spolu s nevydařenou operací však vystavilo začátkem sezony stopku. Když se k tomu přidala při tréninku nešťastná srážka se spoluhráčem s vnitřním krvácením, dohodl se Puliš na ukončení spolupráce s Jihlavou a vrátil se do Zvolena, kde odehrál závěr loňské sezony včetně play off. Momentálně je zdravotně v pořádku, což dokumentuje i prohlášení pro slovenský hokejový web hockejportal.net: "Letní přípravu jsem měl vynikající, shodil jsem deset kilogramů a na ledě se cítím skvěle“. Extraligový tým Berani Zlín vyjede poprvé na led v nové sezoně v pondělí 23. července.