Slovenský bek Marcel Petran zůstane měsíc ve Zlíně

V extraligovém klubu Aukro Berani Zlín bude působit slovenský obránce Marcel Petran. Vedení zlínského hokeje se dohodlo s prvoligovým týmem AZ Residomo Havířov na měsíčním angažmá jednatřicetiletého rodáka z Liptovského Mikuláše. Petran odehrál svůj první extraligový zápas v neděli při utkání se Spartou.
„Dohodli jsme se s Havířovem na měsíčním zapůjčení Marcela Petrana v našem klubu do 7. listopadu. Je zde dále možnost působení v extralize i po tomto datumu. Už s námi trénuje a tímto krokem řešíme problém v obranných řadách,“ uvedl Jiří Šolc, sportovní manažer Aukro Berani Zlín.
 
Rodák z Liptovského Mikuláše odehrál v loňské sezoně v Havířově celkem 55 zápasů s bilancí 8 gólů a 12 asistencí, letos posbíral v 8 zápasech WSM ligy 1 gól a 2 nahrávky. Petran je urostlý obránce (190 cm, 97 kg) a pyšní se jednou z nejtvrdších střel v první lize. Během své hráčské kariéry hrál i v Kazachstánu a ve Velké Británii. „Má už něco odehráno. Nechtěli jsme zkoušet mladé hráče a navíc příliš není, kam sáhnout. V lonském sezoně měl poměrně slušnou bilanci. Zápas se Spartou odehrál dobře, je vysoký a má dobrou střelbu,“ pověděl na adresu slovenského beka Martin Hamrlík, asistent trenéra.
 
Obránce Marcel Petran si zapsal při zápase se Spartou svůj první start v české nejvyšší soutěži. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT