Sezona startuje také dorostu. Mladí Berani začínají dvěma zápasy doma

Zatímco junioři mají už dva zápasy za sebou, dorostence jejich letošní ligová premiéra teprve čeká. Téměř osm týdnů dlouhou letní přípravu budou moct poprvé zúročit už dnes proti Porubě. Zápas se hraje od 16 hodin na PSG Aréně.

Příprava na ledě začala dorostencům 22. července a ve srovnání s předešlými lety byla delší. Tomu museli trenéři přizpůsobit program tréninků i přípravných zápasů. „Na začátku jsme se zaměřili hlavně na rozvoj kondice a síly. K dispozici nám byl kondiční trenér klubu Radek Vašík, který s hráči pracoval hlavně v tělocvičně a v posilovně. Kromě toho jsme využívali i osvědčených míst v přilehlém lese,“ popisuje Tomáš Jankovič, kouč dorostenců.

„Hlavní část přípravy se konala samozřejmě na ledové ploše, na níž jsme měli dvakrát týdně dvoufázové tréninky,“ pokračuje trenér s tím, že příprava několika hráčů byla ovlivněna také natáčením filmu Smečka. Toho se někteří hráči účastnili v rámci spolupráce klubu s producenty filmu.

„Na začátku přípravy čítal kádr třicet šest jmen. Postupně jsme ho zužovali až na současných dvacet šest hráčů a tři brankáře k tomu. Někteří hokejisté v sestavě budou zároveň vypomáhat okolním klubům formou hostování a střídavých startů, aby byli stále v zápasovém vytížení a měli herní praxi. Tréninkový proces absolvují normálně v našem klubu.“

Během léta sehráli dorostenci celkem deset přípravných zápasů, z nichž čtyři byly součástí turnaje Zlín Cup 2019 na konci srpna. Netradiční bylo především utkání s americkým celkem Jr. Reign, který díky mezinárodní spolupráci zlínského klubu s týmy vedené Tomášem Kapustou dorazil do Zlína a okolí. Čtyři z deseti přípravných zápasů Zlínští vyhráli, pět prohráli a jeden skončil remízou.

„Vzhledem k okolnostem jsme s přípravovou relativně spokojeni a společně vyhlížíme první mistrovské utkání. Hráčům bych chtěl poděkovat za odvedenou práci v přípravě a připomenout, že i nadále musíme pokračovat v tvrdé dřině, být pokorní a respektovat se. Pouze tahle cesta vede k úspěchu a k cíli, který před sebou všichni máme,“ upozorňuje Jankovič.

Prvním soupeřem Zlína v sezoně bude Poruba, utkání na ledě PSG Arény začíná ve čtvrtek v 16 hodin. O dva dny později hostí dorostenci na stejném místě Havířov, začátek je v 15:30. K prvnímu utkání venku vyjedou Zlínští příští čtvrtek do Třince. Kompletní rozpis utkání naleznete zde.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC VERVA Litvínov