Ševci v Chance lize – 8. týden: Huf poprvé v prostějovské bráně

V uplynulém týdnu zazářili ševci i v prvoligových utkáních. Na pomyslné vítězné příčce stojí Werbik se Zbořilem. Oba v minulém týdnu získali po třech bodech. Premiéru v druhé nejvyšší soutěži si užil třetí brankař Beranů Daniel Huf, který letos dostává nejvíce příležitosti v týmu zlínských juniorů.
Jihlava nevkročila do osmého zápasového týdne šťastně, když podlehla týmu z Českých Budějovic 1:4. Chuť si jihlavští spravili hned při následujícím utkání s Prostějovem. Vyhráli 8:2 a tři asistence si připsal i zlínský Werbik. Přerovští Zubři se hned v pondělí radovali z domácího vítězství 5:0 nad Slávií. Mikuláš Zbořil zabodoval a ze zápasu odešel s bilancí 1+1. Svou formu potvrdil i v dalších utkáních uplynulého týdne. Ve středu si připsal asistenci na Kubišův gól na ledě brněnské Komety. V sobotním utkání České Budějovice vs. Přerov se pak postaral o jediný přerovský gól utkání. 

Ani Martin Matějíček neodchází bodově naprázdno. Hned v pondělí pomohl k vítězství Poruby nad Rytíři z Kladna, když dal gól ve 12. minutě a pomohl tak navýšit skóre na 2:1. Úspěch Matějíček zaznamenal i ve středečním duelu s Havířovem, když přihrál na první gól domácího celku. 

Hned dvakrát zažili hráči vsetínského celku utkání napínavé až do konce, a proto dvakrát museli rozhodnout samostatné nájezdy. Hned v pondělí se nájezdů účastnil i Jiří Karafiát, který svou šanci proměnil a pomohl tak ke konečné výhře svého celku. 

Premiéru v brance Prostějova zaznamenal Daniel Huf, když ve středečním zápase nastoupil ve 29. minutě. Do brány se postavil i v sobotním zápase před domácími fanoušky, když prostějovští Jestřábi prohrávali již ve 27. minutě 2:4. „Na led jsem šel s tím, že zkusím klukům pomoct třeba ještě otočit ten zápas. Bohužel to nevyšlo, ale se svým výkonem jsem spokojený,“ dodal Huf.