Sedm zápasů před startem extraligy stačí, říká trenér Stavjaňa

Hokejisté PSG Berani Zlín odehrají před startem nového ročníku extraligy po zrušení derby se Vsetínem nakonec jen sedm přípravných zápasů. Z extraligových týmů má menší počet přáteláků v plánu jen Mladá Boleslav, Bruslaře čeká šest duelů. „Sedm zápasů před startem extraligy stačí, protože nemáme tak široký hráčský kádr. V opačném případě by bylo sedm přípravných zápasů málo,“ uvedl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér PSG Berani Zlín. Žižka a spol. se představí třikrát na domácím ledě, zápasovou premiéru obstará v úterý 13. srpna domácí utkání s pražskou Slavií, začátek v 18 hodin.
Letní posily v čele se švédským útočníkem Rickardem Palmbergem zasáhnou do úvodních přípravných zápasů. „Došlo k situaci, kdy nám budou scházet v prvním týdnu přátelských zápasů Tomáš Fořt, Lukáš Buchta a Daniel Gazda, které  čeká letní přípravný kemp národního týmu. Předpokládáme, že všechny hráče dostaneme do hry během úvodních dvou zápasů se Slavií a Přerovem. Dále jsme domluveni s prvoligovým Přerovem, že v případě potřeby mohou naši mladí hráči nastoupit za Zubry v přípravě,“ upřesnil Stavjaňa.

Berani změří síly v přípravě s moravskými rivaly z extraligy (Kometa Brno, Olomouc), dále s prvoligovými celky (Slavia, Přerov) a zajímavá bude rovněž konfrontace s účastníkem slovenské Tipsport ligy z Trenčína. „Pro nás je tato skladba zápasů vyhovující. Ruské týmy z KHL jsou u nás v rámci soustředění na přelomu července a srpna. Hrát s nimi přípravu v tomto termínu pro nás pozbývá smysl, neboť úvodní týdny na ledě jsou v našem podání vyloženě kondiční a přípravné zápasy máme v plánu až po této části,“ upřesnil šestapadesátiletý kouč.  

Zlínský fanoušek uvidí před startem extraligy na domácím ledě ZS Luďka Čajky celkem tři přípravné zápasy, které začínají v 18 hodin. Berani zahájí přípravu v úterý 13. srpna zápasem s pražskou Slavií, v dalším týdnu se představí dvakrát na domácím ledě v atraktivních duelech s Olomoucí (úterý 20. srpna) a Kometou (čtvrtek 22. srpna). 

Držitelé permanentních karet mají na všechny přípravné zápasy pořádané ve Zlíně vstup zdarma. Upozorňujeme, že na přípravné zápasy je stanoveno jednotné vstupné 50 korun. Pokladny se otevírají v 16:30 hodin, on-line prodej neproběhne.

Přípravné zápasy hokejistů PSG Berani Zlín před startem Tipsport extraligy 2019/2020:
Úterý 13. srpna v 18 hodin: Zlín – HC Slavia Praha (ZUBR CUP)
Čtvrtek 15. srpna v 18 hodin: HC Zubr Přerov – Zlín (ZUBR CUP)
Úterý 20. srpna v 18 hodin: Zlín – HC Olomouc
Čtvrtek 22. srpna v 18 hodin: Zlín – HC Kometa Brno

Čtvrtek 29. srpna v 17 hodin: HC Olomouc – Zlín
Úterý 3. září v 17:30 hodin: HK Dukla Trenčín – Zlín
Čtvrtek 5. září v 18 hodin: HC Kometa Brno – Zlín

Hokejoví Berani změří v přípravě síly s tradičním soupeřem z Trenčína. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT