Rozhodnutí disciplinárky: Ferenc trestán nebude!

Obránce PSG Berani Zlín Jakub Ferenc se objeví v sestavě Ševců v utkání 17. kola Tipsport extraligy proti Karlovým Varům. Disciplinární komise se zabývala zákrokem zlínského obránce na útočníka Hradce Králové Mateje Pauloviče a rozhodla, že zadák Beranů dále trestán nebude. Devětadvacetiletý urostlý bek vyfasoval v závěru duelu po tvrdém zákroku na Pauloviče trest na pět minut a do konce utkání.
K tvrdému střetu došlo v závěru utkání Hradce Králové se Zlínem. Dvoumetrový bek Beranů přimáčkl slovenského útočníka nešťastně mantinel a slovenský forvard narazil hlavou do mantinelu. Ferenc hráči soupeře poskytl bezprostředně první pomoc. 

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se zabýval ve zkráceném řízení zákrokem Ference na Pauloviče. Na základě videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče v držení kotouče, a to nikoli ve vysoké intenzitě, hráč při něm neoddělil ruce od těla ani se neodrazil. Naopak, před zásahem se natočil na bok, aby jeho důsledky redukoval. Ke zranění, které protihráč utrpěl, přispělo to, že před střetem ve snaze provést protisměrnou kličku snížil těžiště, čímž se jeho hlava dostala na úroveň hrany hrazení, a výrazně tak minimalizoval i možnosti vlastní obrany. Předseda disciplinární komise proto řízení s Jakubem Ferencem zastavil.