Rozhodl první gól, pak jsme to měli pod kontrolou, řekl Honejsek

Hokejisté PSG Berani Zlín dokázali vyhrát na ledě Chomutova 4:1, když Moravané o své výhře rozhodli již v úvodních sedmi minutách. Gólem a asistencí se na tříbodovém večeru podílel Antonín Honejsek, který se gólové radosti dočkal po velmi dlouhé době.
"Povedlo se nám dát první gól, a jelikož hraji hokej už dlouho, několikrát jsem se přesvědčil o tom, že ten v podobných zápasech rozhoduje. Navíc jsme brzy přidali druhou branku, soupeř začátek zaspal. Od druhé třetiny už se hra srovnala, zvládli jsme to dohrát až do konce. Myslím, že tam nebyly úseky, kdy by nás soupeř přehrával, měli jsme to pod kontrolou," poskytl svůj pohled na zápas Antonín Honejsek.

Ten se na výhře podílel vítězným gólem a asistencí k tomu. Střeleckého zápisu se sedmadvacetiletý útočník dočkal po více než třech měsících, kdy hned ve svém prvním zápase po zranění skóroval dvakrát proti Pardubicím. Od té doby však gólově mlčel a postupně se propadl až do čtvrté formace.

"Konečně jsme to týmu vrátili, sedlo nám to. Naše lajna dala druhý gól, hrálo se nám potom líp. Šancí jsme měli ještě víc, jejich brankář byl ale vynikající. Do ofenzivy to bylo dobré, je třeba ještě zlepšit defenzivu," podotkla zlínská sedmadvacítka.

Berani se výhrou udrželi v kontaktu s desátým místem, naopak náskok na barážové pozice se zvedl na šestnáct. "Věděli jsme, o co hrajeme. Chomutov je předposlední, my dvě místa nad ním. Oba týmy vnímaly, že se hrálo o šest bodů, bylo to takové play off. Kdybychom prohráli, mají na nás deset bodů, teď je to šestnáct. No a to je lepší, ne?" usmál se Honejsek.

"Chomutov se poslední dobou zvedl, zvládal vyhrávat venku. Čekali jsme, že na nás vletí, že budou silní v osobních soubojích, ale první třetinu jsme prostě odehráli fantasticky. Znovu zopakuji, rozhodl první gól," zakončil útočník PSG Berani Zlín Antonín Honejsek.


Útočník PSG Berani Zlín Antonín Honejsek skóroval po více než třech měsících. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT