Roman Vlach po prohře s Kometou: V naší situaci musíme hrát více srdíčkem

Jeho gól v polovině zápasu znamenal vyrovnání na 2:2, ale za necelou minutu byl duel s brněnskou Kometou ztracený. Důvody, proč Berani po vyrovnání hned dvakrát inkasovali, se snažil hledat útočník Roman Vlach, střelec druhé trefy PSG.

"Typický scénář, dáme gól a místo abychom byli na koni, tak inkasujeme branku. A tentokrát hned dvě. Buď puk máme sežrat nebo následující minuty přežít," má jasno zlínský útočník Roman Vlach. "Bylo to naší nekoncentrovaností. Byly to střely od modré čáry, do kterých musíme lehat a ne doufat, že se to nějak chytne," rozhazoval rukama Vlach. "Navíc když máme marodku, tak musíme o to více hrát srdíčkem," dodal.

Žlutomodré barvy srážejí rovněž časté chyby. "V situaci, kdy hrajeme na tři lajny, musíme hrát bezchybně a zbytečně se neunavovat. To jsme však v Rondu nedodrželi a bylo to rozhodující," mrzelo sedmadvacetiletého forvarda. 

Bylo jasné, že s týmem, který ještě neprohrál v sezoně v základní hrací době, to nebude lehký duel. Zároveň, jako je již zvykem, přiváděl soupeře k šílenství výborný brankář Libor Kašík. "Je to naše jistota, jenomže mu moc nepomáháme. Když se na to podíváme, většinu gólů dostáváme z dorážek, což se nesmí stávat," pověděl útočník Beranů.

Zlínští hokejisté mají po třinácti zápasech šestnáct bodů.  "Osobně jsem počítal, že zhruba tak na tom můžeme být. Jenom mě mrzí prohrané utkání v Karlových Varech. Na druhou stranu před tím jsme vyhráli tři špíly v řadě," vyvažuje misky vah Roman Vlach.

Útočník Roman Vlach během zápasu s Kometou v Brně.