Roberts Bukarts a Ralfs Freibergs míří na turnaj do Dánska

Hokejisté Aukro Berani Zlín Roberts Bukarts a Ralfs Freibergs byli nominování na reprezentační akci národního týmu Lotyšska na turnaj Euro Ice Hockey Challenge v dánských městech Herning a Silkeborg. Oba Lotyši ve zlínských službách odletěli do Rigy na reprezentační sraz pod vedením kanadského trenéra Boba Hartleye den po vítězném utkání v Třinci. Do České republiky se vrací týden před závěrem základní části Tipsport extraligy a po návratu se zapojí do přípravy s týmem Beranů.
Kromě Lotyšska se turnaje v hostitelské zemi letošního světového šampionátu ve dnech 15. – 17. února zúčastní pořádající Dánsko, dále Francie a Rakousko. Lotyši nehrají na zimní olympiádě v Koreji, neboť se neprobojovali v loňské sezoně z kvalifikačního turnaje v Rize, ze kterého postoupilo Německo.
 
Lotyši vyhráli listopadový turnaj ve Francii, kde ve třech zápasech nepoznali ani jednou hořkost porážky. Roberts Bukarts s Freibergsem patří k pevným pilířům lotyšské sestavy. V Dánsku se představí rovněž Robertsův mladší bratr Rihards z Dinama Riga, který zahájil letošní sezonu právě ve Zlíně. Z hráčů působících v české extralize byl nominován ještě obránce Oskars Cibulskis z Hradce Králové.
 
Zápasy reprezentace Lotyšska na turnaji v Dánsku (Herning):

Čtvrtek 15. února ve 20:00 hodin: Rakousko
Pátek 16. února ve 20:30 hodin: Francie
Sobota 17. února v 17:00 hodin: Dánsko

Obránce Ralfs Freibergs podepsal v závěru ledna ve Zlíně novou smlouvu a bude v Baťově městě působit další dvě sezony. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT

Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec Zlína v letošní sezoně Roberts Bukarts (vpravo) na tréninku lotyšské reprezentace. FOTO: INSTAGRAM