Robert Svoboda s Martinem Hamrlíkem podepsali nové smlouvy, realizační tým rozšíří Jiří Šolc

Extraligové hokejisty Zlína povedou v příští sezoně Tipsport extraligy 2018/2019 trenéři Robert Svoboda, Martin Hamrlík a Jiří Šolc. Vedení zlínského klubu podepsalo s dosavadní trenérskou dvojicí ve středu 4. dubna nové roční smlouvy do 30. dubna 2019. Svoboda bude působit opět v pozici hlavního trenéra, Hamrlík bude pracovat u extraligového týmu mužů jako asistenta trenéra. Realizační tým rozšíří pro příští sezonu dále jednatel a sportovní manažer klubu Jiří Šolc, který bude působit ve funkci asistenta trenéra. V roli trenéra brankářů pokračuje Richard Hrazdira.

Svoboda s Hamrlíkem přišli k týmu koncem listopadu 2016, kdy se nacházel v nelehké situaci a vážně mu hrozila baráž. Berani nakonec srdnatě bojovali až do posledního kola o postup do předkola play off a strašáku v podobě prolínací soutěže se vyhnuli velkým obloukem.
 
Zlínští hokejisté se pohybovali v letošní sezoně převážně v polovině extraligové tabulky a postupem do vyřazovacích bojů splnili předsezonní cíl. V předkole play off už nestačili na Olomouc, prohráli 1:3 na zápasy a v celkovém pořadí obsadili 9. místo.
 
„Přes prognózy před jejím zahájením jsme bojovali až do posledního kola o šestou příčku. Předkolo s Olomoucí se nám úplně nepovedlo, ale i tak si trenéři zaslouží pochvalu za povedený ročník. Hráli jsme atraktivnější hokej v pohybu s aktivním napadáním, což je moderní trend a určitě v něm budeme chtít pokračovat. Těší mě, že jsme se dohodli na pokračování spolupráce s dosavadní trenérskou dvojicí včetně Martina Hamrlíka, který se rozhodl dále pokračovat i přes zdravotní problémy. Sezona byla po sportovní stránce povedená a trenéři na tom měli velkou zásluhu,“
uvedl Martin Hosták, generální manažer Aukro Berani Zlín.
 
Berani zahájí přípravu na příští extraligovou sezonu, ve které zlínský hokej oslaví 90 let od svého vzniku, v pondělí 23. dubna.

Představení trenérů extraligového týmu Zlína:
 
ROBERT SVOBODA (50 let) – narodil se 23. července 1967, po ledě se proháněl s číslem devět na zádech a ve Zlíně strávil celkem devět sezon v nejvyšší soutěži. Důrazný a poctivý obránce odehrál v první lize 280 zápasů a připsal si 38 bodů za 16 gólů a 22 nahrávek. Největší úspěch si připsal hned v premiérové sezoně 1984/1985, kdy nastoupil k šesti utkáním a stal se členem týmu, který vybojoval historický první medaili pro Zlín – bronz. Žlutomodrý dres oblékal až do roku 1994 a po skončení kariéry se začal věnovat trenérské práci u žáků a mládeže. Byl i asistentem trenéra u mládežnické reprezentace České republiky do 19 let. Na začátku předloňské sezony vedl juniorský extraligový tým a byl vedoucím hokejové akademie. V listopadu 2016 byl povolán k seniorskému týmu Zlína a z trenérské pozice odvrátil hrozbu baráže. V letošní sezoně dovedl tým do předkola vyřazovacích bojů v play off, což lze hodnotit jako úspěch. Držitel trenérské licence A.
 
MARTIN HAMRLÍK (44) – narozen se 6. května 1973. Symbol klubové věrnosti a jeden z nejlepších obránců, kteří kdy vyrostli ve Zlíně. V extralize nikdy neoblékal dres jiného týmu. Mistr ligy a majitel tří stříbrných medailí, ofenzivní zadák s tvrdou střelou a brilantní rozehrávkou, který patřil k hvězdám extraligy. Mistr extraligy ze sezony 2003/2004 a majitel čtyř stříbrných medailí proslul i svými nezapomenutelnými hláškami. Po skončení aktivní hráčské kariéry na jaře roku 2013 po finálové bitvě s Plzní začal působit ve zlínském hokeji jako trenér obránců převážně u mládežnických mužstev. V nejvyšší soutěži odehrál během 19 extraligových sezon celkem 970 zápasů a zaznamenal 152 gólů. V předloňské sezoně nejdříve působil u staršího dorostu a byl trenérem obránců u týmu mužů. Podobně jako Robert Svoboda byl v listopadu 2016 povolán k seniorskému týmu Zlína, který v letošní sezoně postoupil do play off a v celkovém pořadí obsadil 9. místo. Držitel trenérské licence B.
 
JIŘÍ ŠOLC (43) – narodil se 1. února 1975. Ve Zlíně hrál v žákovských a mládežnických kategoriích, v seniorském hokeji působil v Šumperku. Po skončení hráčské kariéry se věnoval trenérské činnosti u zlínských žáků a později v mládežnických týmech. Dosáhl řadu úspěchů v podobě mistrovských titulů v kategorii juniorů a dorostu. Sedm let působil jako reprezentační trenér u mládežnických týmů České republiky do 16 až 18 let. Posléze přesídlil do kanceláře jako sportovní manažer klubu a od června 2017 pracuje rovněž ve funkci jednatele zlínského hokeje. Držitel trenérské licence A.

Martin Hamrlík bude i v příští extraligové sezoně 2018/2019 působit na střídačce hokejistů Zlín v roli asistenta trenéra. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT 

Realizační tým rozšíří dosavadní jednatel a sportovní manažer zlínského hokeje Jiří Šolc. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT