Robert Říčka po výhře nad Litvínovem: Nechtěli jsme se přiblížit spodku tabulky

Po dvou porážkách v řadě šli do zápasu s Litvínovem s vědomím, že potřebují bodovat naplno. A hokejisté PSG Zlín to zvládli, díky výhře 4:1 se jim zase o něco lépe dýchá. „Věděli jsme, že je to strašně důležitý zápas. Do reprezentační pauzy zbývají už jen dva a nechtěli jsme se přiblížit spodku tabulky,“ uvědomuje si útočník Robert Říčka.

- Litvínov jste v první třetině k ničemu nepustili, že?
"Povedl se nám začátek. Počítali jsme s tím, že Litvínov bude mít v nohách dalekou cestu a řekli jsme si, že do nich zkusíme vletět. Vyplatilo se to. Odskočili jsme na 2:0, což nám dodalo klid. Potom jsme hráli trpělivě a nikam se nehnali."

- Zápas vypadal na letošní poměry až nezvykle poklidně?
"Měli jsme dobrý vstup do utkání. To nám hodně pomohlo. Jediné, co jsme změnili, že jsme hráli na čtyři útoky. Přijeli nám kluci z první ligy. Mohli jsme hrát aktivněji a nemuseli tolik šetřit silami."

- Právě fyzické síly v poslední době hodně ubývají, je to tak?
"Není obvyklé hrát na tři pětky. Člověk je více zničený, než když hraje na čtyři útoky. Ale na to si nestěžujeme, taková je situace."

- Bylo znát, že Litvínov je v pohodě?
"První třetinu bylo vidět, že mají asi cestu v nohách. Od druhé třetiny hráli lépe, rozjezdili se, kousali, byli nepříjemní. Naštěstí jsme to zvládli."

- Přesilovky jste odehráli bez obránce Oldricha Kotvana. Museli jste něco změnit?
"Bylo to jiné, ale snažili jsme se vzorce a signály zachovat i s Martinem Podešvou místo Oldy."

- Zato vaše přesilovková trefa po samostatné akci byla v podstatě obvyklá, viďte?
"Ráno jsme si na poradě říkali, že Litvínov zkouší napadat i v oslabení. Tady se to potvrdilo, byli jsme na to připravení. Šli na nás ve dvou útočnících, Buky prošel přes dva hráče a já jsem byl celkem v rychlosti a v oblouku. Dal mi to do plné jízdy. Obránce na mě hafnul, podařila se mi klička. Střela mi sedla pěkně."

- Litvínov ve Zlíně už šest let nevyhrál. Je to náhoda, nebo je to váš domácí oblíbený soupeř?
"Nevěděl jsem, že taková statistika je. Čekali jsme těžké utkání, hrají nahoře, měli osm výher v řadě. V Litvínově nám to také sedlo, přehráli jsme je. Asi nám to na ně jde."

- Minulý týden jste pomohl Havířově v jednom zápase. Jaká je tam situace?
"Po mém zápase odvolali trenéra. Jsou v těžké situaci, byli poslední, v sobotu uhráli bod. Fandím jim. Věřím, že to nový trenér zvedne."

- Je to podobné ve Zlíně v minulých dvou sezonách?
"To si nemyslím. Tady s tím máme zkušenosti, ale v Havířově na to nejsou zvyklí, hráli střed tabulky. Takže tam je trochu panika."

Útočník Robert Říčka během zápasu s Litvínovem.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín