Reprezentant Petr Holík to má v Plzni rád: Často se tady vyhrává

A je to, zlínští hokejisté vezou z Plzně tři body! Berani po reprezentační pauze narazili na Západočechy, před nimiž museli hájit jedenáctou pozici. To se povedlo, navíc po výhře 3:1 se Zlínští dostali do elitní desítky o skóre před Vítkovice. Gólově se prosadil i Petr Holík, který se po šesti dnech vrátil na led Home Monitoring Arény.

Minulý čtvrtek v reprezentačním dresu, o šest dnů později již ve žlutomodrém trikotu. Zlínský útočník Petr Holík zažil vydařený návrat na plzeňský led, podobně jako v zápase Karjala Cupu slavil vítězství. Sice ne tak vysoké jako bylo proti Švédsku (6:3), ale tři body z toho jsou. "Nějak se tady v Plzni vyhrává," smál se po vítězství 3:1 nad Škodovkou Holík. "Jediný rozdíl mezi dvěma zápasy byl ve fanoušcích. Ve čtvrtek fandili mně a týmu, dneska už proti mně," podotkl čtyřiadvacetiletý útočník PSG. Berani však v Plzni malou podporu měli, v hostujícím kotli se sešel necelý tucet fandů.

Berani odehráli na západě Čech dobrou taktickou bitvu. "Soupeř byl ze začátku utkání velmi aktivní. Důležité bylo, že jsme udrželi bezbrankový stav," upozornil člen elitní zlínské formace. Následně žlutomodrým vyšel konec první a začátek druhé třetiny. "Podařilo se nám třikrát rychle skórovat, tato pasáž zápas zlomila. Pak už jsme to dobránili," mluvil spokojeně Holík, který zvyšoval na 2:0.

"Dostali jsme se do přečíslení, mně ale bylo hned jasné, že přihrávat nebudu, protože bek si nahrávku hlídal. Když už jsem chtěl vystřelit nad beton, brankář Machovský vyjel. Udělal jsme kličku do skoro nulového úhlu směrem k mantinelu, naštěstí to ale vyšlo," líčil Holík svou trefu.

Zápas v Plzni lze brát jako vydařený, zlínský útočník si pochvaloval především bezchybnou hru. "Povedlo se nám vyvarovat chyb," prohodil Holík. A i když jednou Berani v obraně zaspali, Frühauf nařízené trestné střílení neproměnil. Druhou menší chybu  potrestal gólem Kubalík, který jen snižoval na konečný stav 1:3.

Berany nadále trápí marodka, sice se z ní vrátil kapitán Ondřej Veselý s Jiřím Ondráčkem, ale na seznam zase přibyl dorostenec Filip Chytil. "Je to náročné takto látat sestavu a hrát někdy třeba na tři lajny, ale teď jsou kluci odpočatí po pauze. Já jsem sice hrál, ale mně to nevadí, aspoň jsem byl v tempu," řekl Petr Holík. "Cítil jsem se dnes dobře, nohy mi jezdily. Možná lepší, než kdybych jenom trénoval," dodal čtyřiadvacetiletý reprezentační forward.

Zlínští zvládli důležitý boj v Plzni a Indiány nechali v tabulce pod sebou. "Je potřeba porážet týmy pod námi. Nejsme na tom o nic lépe než oni, takže body potřebujeme. V pátek máme další souboj s týmem pod námi, chtělo by to zase body," ví Holík o duelu s Pardubicemi, který na zlínském ledě odstartuje v pátek 11. listopadu v 17:30 hodin.

Petr Holík (vlevo) se raduje ze vstřelené branky s Robertsem Bukartsem (vpravo) na plzeňském ledě.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín