Rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky má zelenou!

Na dnešním zasedání Zastupitelstva města Zlína se projednávalo schválení Rámcové smlouvy rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky. Hlasování bylo dalším důležitým krokem, kterým se blíží k naplnění snu mnoha generací zlínských fanoušků. Okolo desáté hodiny ranní vyšla v platnost zpráva, která potěšila každého hrdého zlíňáka, smlouva byla schválena velkou většinou zastupitelů. Bližší podrobnosti poskytl Martin HOSTÁK, generální manažer klubu PSG Berani Zlín.
Zimní stadion Luďka Čajky je nejstarším nezrekonstruovaným sportovním stánkem v rámci extraligy ledního hokeje, byl postaven v roce 1957 a zastřešen o tři roky později. Od té doby probíhaly renovační práce pouze parciálně s ohledem na požadavky hráčů A-týmu nebo fanoušků. Stadion, který v 90. letech hostil několik reprezentačních turnajů a zahrály si zde hokejové hvězdy jako Teemu Selänne, Peter Forsberg, Andrei Markov a mnoho dalších, již dávno přestal stačit nejnovějším trendům moderního hokeje. 

Zimní stadion se po rekonstrukci stane jedním z nejdůležitějších kulturních center ve zlínském kraji. Bude plně uzpůsobený konání koncertů, výstav i jiných kulturních akcí. Pro tyto účely budou uzpůsobeny tribuny, především ta u správní budovy, kterou půjde v případě konání takové akce zatáhnout a tím zvýšit kapacitu parketu pro koncerty.

Jak hodnotíte dnešní jednání zastupitelstva města Zlín? 
Hlasování proběhlo velice dobře. Je potřeba poděkovat pracovní skupině projektu obnovy zimního stadionu v čele s panem primátorem Jiřím Korcem. Jejich práce byla velmi konstruktivní a díky tomu se rekonstrukce posunula o velký kus dál. Dneškem odstartoval proces, který by měl skončit zrekonstruovaným stadionem. 

Jaké jsou následující kroky v projektu rekonstrukce stadionu? 
V nejbližší době dojde k několika administrativním krokům. Spolek (HC Berani Zlín, z. s. – současný vlastník stadionu) musí nyní schválit rámcovou smlouvu včetně všech příloh a také změnu stanov spolku. Následuje proces výběru projektanta a na podzim by mělo být zahájení přípravy projektu. Projektová dokumentace by měla být hotová v létě 2020. 

Kdy dojde k samotnému zahájení rekonstrukce zimního stadionu? 
Zahájení samotných výkopových prací by mělo začít po skončení sezony 2020/21, následně se rekonstrukce potáhne několik let. Neradi bychom odehráli celou sezonu mimo Zlín. Náš stadion je v podstatě dobře navržený, takže je možné provést několik na sebe navazujících etap se zohledněním plného provozu haly.