Rally Ice Tour dělá radost handicapovaným již pátým rokem

V sobotu 18. února se rozhoří na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky opět boj o nekorunovaného hokejového krále mezi jezdci rally. Soutěžáci se na ledě potkají od 17 hodin u příležitosti benefice pro dobrou věc, devátém ročníku Autotým Rally Ice Tour. V letošním roce se organizátorům podařilo zajistit účast posádky továrního týmu Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký, Pavel Dresler. Domácí rallyoví mistři přivezou na stadion fanouškům ukázat i pohár, který získali do trvalého vlastnictví po loňském pátém triumfu na Barum Czech Rally Zlín.

„V předchozích letech jsme podpořili několik handicapovaných dětí a v podobném trendu chceme pokračovat i nadále. Minulý rok to byla třeba Anička Marcaníková, která díky zakoupení speciálního sportovního vozíku dosáhla v loňské sezóně několika skvělých atletických výsledků,“ těší hlavního organizátora Rally Ice Tour Vladimíra Barvíka úspěchy mladé handicapované atletky. Aničce se dařilo nejen na domácím, ale i na mezinárodním kolbišti. „Nový vozík Aničku ohromně nakopnul. Na jarních mezinárodních závodech v Olomouci získala svou první zlatou medaili v hodu diskem, na kterou navázala na přelomu prázdnin v Praze na mistrovství světa handicapovaných sportovců ziskem dvou medailí bronzových. Ve své kategorii je vybojovala v hodu diskem a ve vrhu koulí. Sezónu pak završila na podzimním brněnském Handicap Open ziskem dalších dvou nejcennějších kovů v obou disciplínách,“ vyčetla úspěchy mladé sportovkyně její maminka Renata Marcaníková. Z nového vozíku měla Anička obrovskou radost. ,,Moc ráda bych poděkovala účastníkům a pořadatelům Rally Ice Tour, že mi umožnili zakoupení nového tréninkového vozíku. Je asi o jedenáct kilogramů lehčí než můj starý vozík, takže se mi daleko lépe trénuje,“ poděkovala na dálku za loňský krásný a velmi praktický dar. Anička je navíc od loňské sezony držitelkou českého rekordu ve své kategorii v disciplínách vrh koulí a hod diskem.

Rally Ice Tour se i v letošním roce koná pod záštitou primátora statutárního města Zlína MUDr. Miroslava Adámka. Na dar od účastníků a pořadatelů se můžou tentokráte těšit například dvanáctiletá talentovaná lyžařka Veronika z obce Rybí na Novojičínsku. Verča při tréninku utrpěla vážné poranění páteře. V současné době je upoutána na invalidní vozík a prochází náročnou rehabilitací.  Pořadatelé ale podpoří také nevidomé lyžaře, které zaštiťuje reprezentant a účastník paralympiády v Soči, alpský lyžař z Luhačovic Patrik Hetmer.

Chybět ale opět nebudou ani děti z dětského domova ve Vizovicích, pro které mají pořadatelé připraveny stejně jako v minulém roce hodnotné dary.  ,Jsme rádi, že naši partneři v čele se společností Home Credit a její divizí Autotým, nám zůstali nakloněni i letos. Můžeme tak společně s jezdci, kteří se utkají v jistě zajímavém hokejovém duelu opět udělat radost těm, kteří si podporu zaslouží a především ji hodně potřebují,“ poděkoval na dálku všem partnerům i účastníkům Vladimír Barvík.

Právě díky vstřícnosti partnerů i hráčů mohou pořadatelé rozšířit řady obdarovaných také o spolek Monoski Zlín, který zajišťuje handicapovaným spoluobčanům ze širokého okolí zcela zdarma adrenalinovou zábavu. V zimním období se tak na sjezdovkách v okolí Zlína děti prohánějí společně s instruktorem na speciálních lyžích se sedátkem (MONOSKI). V letním období si zase lidé s různým postižením mohou užívat adrenalinového svezení ve speciální káře tažené psím spřežením, nebo ve sjezdu okolních kopců po různých cestách i v terénu. ,,Obrovský obdiv si od nás zaslouží také lidé, kteří se věnují ve svém volném čase začleňování handicapovaných do aktivit pro ně běžně nedostupných. Stojí je to jistě nemálo energie, volného času a shánění prostředků na servis a provoz. Proto letos padla volba při rozdělování výtěžku z Rally Ice Tour i na zlínský Monoski club,“ objasnil důvody pro rozdělení výtěžku z akce spoluorganizátor Roman Konečný.

O tom, že doprovodný program akce bude bohatý, nemusí být pochyb. Jedním z nejlákavějších bodů programu bude stejně jako minulý rok rally trenažér Škoda 130 RS od společnosti Special Rally Simulator ze Zlína. „Pro nejmenší fandy bude jistě lákadlem představení zlínského ZedArt RC klubu, který každoročně předvádí divákům nádherné speciály rally ve zmenšeném měřítku. Na příznivce fotografování pak čeká v prostorách salonku s občerstvením výstava různorodých autorských fotografií Jana Duška a Mariana Chytky,“ doplnil další body lákavého diváckého programu Konečný

Diváci, kteří si na Zlínský zimní stadion Luďka Čajky najdou v sobotu 18. února v podvečer cestu, se mohou tradičně těšit na bohatý doprovodný program. Čeká je ale i překvapení v podobě jednoho speciálního hosta. Kdo to bude, co za program na diváky čeká a v neposlední řadě koho z rallyeových jezdců mohou přijít podpořit, se dozvíte z následujících tiskových zpráv.

Již teď je ale jisté, že se bude 18. února ve Zlíně opět na co těšit.

Rally Ice Tour
Dresy týmů Moravy a Čech.
Společná fotografie z loňského setkání.
Předávání cen se zúčastnil i trojnásobný mistr světa Petr Čajánek.
Záštitu nad akcí převzal primátor města Zlína MUDr. Miroslav Adámek.