Ralfs Freibergs a Valentin Claireaux opouští zlínské Berany

Poslední dubnový den vypršel platný kontrakt dvou zahraničních hráčů v extraligovém klubu PSG Berani Zlín. Lotyšský obránce Ralfs Freibergs a francouzský útočník Valentin Claireaux již nebudou v příští sezoně oblékat dres hokejových Beranů. Oba se rozhodli změnit angažmá a budou působit v jiných klubech.
„Měli jsme značný zájem, aby oba setrvali v našem klubu. Oběma jsme nabídli kvalitní smlouvu, kterou bohužel odmítli. Jejich rozhodnutí respektujeme, v naší situaci a možnostech nemůžeme konkurovat bohatším týmům z extraligy nebo z Evropy. Vedení zlínského hokeje děkuje Ralfsovi i Valovi za odvedené kvalitní výkony a výborné služby v našem klubu. Přejeme jim do příští sezony hodně sportovních úspěchů v nových působištích,“ uvedl Martin Hosták, generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín. 

Lotyšský reprezentační bek Ralfs Freibergs odehrál během tří sezon ve Zlíně celkem 167 zápasů, ve kterých zaznamenal 78 kanadských bodů za 12 gólů a 66 asistencí. Osmadvacetiletý rodák z Rigy přišel do české extraligy v létě 2017. Na letní zkoušce uspěl a patřil k oporám zadních řad Beranů. Není bez zajímavostí, že účastník pěti světových šampionátů a zimní olympiády v Soči 2014 nevynechal během tří let v Baťově městě ani jeden extraligový zápas včetně jedenácti duelů ve vyřazovacích zápasech play off! 

Devětadvacetiletý Francouz Valentin Claireaux nastoupil ve Zlíně k 42 zápasům s bilancí 30 kanadských bodů za 11 gólů a 19 asistencí. Rodák z francouzského zámořského ostrovního společenství Saint-Pierre a Miquelon u východního pobřeží Kanady přišel do Zlína v polovině října z finské nejvyšší soutěže a vybojoval si smlouvu do konce sezony. Vlasatý mušketýr se prosadil v přesilových hrách a jeho příchodem se zkvalitnila ofenzíva Beranů.

Francouzský útočník Valentin Claireaux odchází ze Zlína. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT