Raketový začátek, úspěšný podzim. Dorost postupuje do bojů o play-off!

Zlínští dorostenci mají za sebou první dílčí úspěch v sezoně. Ve skupině Východ obsadili čtvrté místo, díky čemuž si zajistili postup mezi osmnáct nejlepších týmů extraligy. Hokejistům k tomu pomohl především vydařený začátek sezony. V nadcházejících týdnech čekají mladé Berany zápasy proti soupeřům z celé země. Ve hře je účast v play-off, do kterého půjde celkem šestnáct výběrů.

V týmu panuje po základní části spokojenost, především tedy s její první půlkou, kdy byli Zlínští k nezastavení. „Jednoznačně jsme těžili z výborného vstupu do sezony, ten byl opravdu raketový. Sbírali jsme body i proti těžkým soupeřům,“ těší trenéra dorostu Tomáše Jankoviče. Berani v úvodu soutěže vyhráli devět z jedenácti zápasů, dvakrát dokonce nasázeli soupeři dvojciferný počet branek.

„Po zhruba deseti kolech na nás přišla krize a ztráceli jsme body i proti týmům pod námi, které jsme potřebovali porážet. Na druhou stranu, i nadále jsme občas překvapili soupeře v tabulce před námi. Se základní částí jsem tedy spokojený, i když tam bylo pár zápasů, které jsme neodehráli podle představ,“ pokračuje zlínský trenér v hodnocení.

„Jsem také velmi rád, že dva naši hráči už patří svými výkony do juniorky. I pro ně je to hokejový růst, případně kariérní postup. A jako každý rok nás drželi brankáři. Patrik Hamrla i Tobiáš Synek chytali velmi dobře, bylo na ně spolehnutí.“

Z desetičlenné skupiny Východ míří do bojů o play-off prvních šest celků. Postup je pro mužstvo uklidňující, protože dvanáctičlenná skupina o udržení, do které jdou z Východu čtyři nejhorší týmy, bude letos mimořádně těžká. Kvůli plánovanému zúžení soutěže sestoupí z extraligy šest týmů přímo a další dva budou hájit své ligové místo v baráži. Zlínských dorostenců se však tyto starosti týkat nebudou, ve skupině Východ skončili čtvrtí.

„Za to, že jsme uhráli šestku, si kluci zaslouží pochvalu. Čeká nás teď velmi zajímavá soutěž, pro hráče to bude další posun v kariérách. Cíl je jasný, chceme udělat play-off. Do další fáze si přenášíme docela dost bodů, ale budeme muset hodně přidat a vrátit se k tomu, co nám fungovalo na začátku sezony, abychom byli úspěšní,“ tuší Jankovič.

Do skupiny „O pořadí v play-off“ se dostalo celkem osmnáct týmů z celé republiky – ze všech tří skupin (Západ, Střed a Východ) jich postoupilo šest. Zlín si do další fáze soutěže přenáší celkem sedmnáct bodů, započítávají se mu totiž výsledky s dalšími týmy, které z východní skupiny postoupily. To jsou Vítkovice, Havířov, Kometa, Třinec a Přerov. Na mladé Berany nyní čeká čtyřiadvacet zápasů proti soupeřům z celé země, tedy ze skupin Západ a Střed. Do následného play-off půjde nejlepších šestnáct mužstev, Zlínští budou díky nasbíraným bodům začínat z osmého místa.

Zápasový program dorostenců pokračuje ve čtvrtek, kdy Zlínští budou hrát v Havlíčkově Brodu. O dva dny později v sobotu pak doma změří síly s pražskou Spartou. Kompletní rozpis utkání naleznete zde.