Načítám přehrávač...

Přípravu juniorů vedl kanadský trenér Shawn Allard, specialista v bruslení

Věhlasný hokejový odborník se objevil na páteční přípravě zlínských juniorů na ledové ploše zimního stadionu ve Vyškově. Část tréninku vedl kanadský kouč Shawn Allard, uznávaný odborník a specialista v bruslení. V současné době působí v organizaci týmu NHL Colorado Avelanche,kde je zodpovědný z rozvoj výkonnosti. a zhruba půlhodiny předával své zkušenosti mladým Beranům. Připravuje hvězdy světového formátu jako jsou například Sidney Crosby, Connor McDavid a další.
Čtyřiaačtyřicetiletý rodák z kanadského Mont-Tremblant je bývalý hokejista a uznávaný hokejový trenér v bruslení a pohybu. Po skončení kariéry se začal podrobněji věnovat výzkumu techniky bruslení a pohybu obecně. Na základě jeho práce vznikl projekt Perfektní bruslení, inspiruje kouče po celém světě, aby pomohli hokejovým sportovcům naučit se kinetickou zpětnou vazbu jejich pohybu na ledě. Žije v Ottawě a pojí ho dlouholeté přátelství s Martinem Eratem, když se setkali při jeho angažmá v Nashvillu. Allard před dvěma lety předával své zkušenosti brněnské Kometě, dále bývalým hokejistům nebo mládežnickým trenérům. Vyškolili se u něj na seminářích například Petr Čajánek, Ondřej Veselý a další.

Právě současný development manager zlínské hokejové akademie Ondřej Veselý se postaral o nečekaného hosta na tréninku zlínské juniorky. „Shawn je momentálně na pár dní v České republice a v pátek školil ve Vyškově trenéry. Byl jsem na stadionu dříve a protože jsme šli na led hned vzápětí, požádal jsem ho, zda by nám neukázal pár cvičení. Souhlasil, každopádně to byla velká shoda náhod a okolností, že to časově vyšlo,“ pověděl bývalý zlínský hokejista.   

Allard je specialistou v bruslení, zlínským juniorům předvedl pár svých cvičení ze svého programu. „Pro kluky se jednalo o nečekané zpestření tréninku. Určitě jim to přineslo řadu poznatků a obohatí je to na začátku hokejové kariéry,“ řekl jednačtyřicetiletý Veselý.

Kanadský expert předvedl různé styly bruslení od běžného po široké bruslení nebo rovněž bruslení, kdy se přikládá druhá noha ze strany. Zlínské hokejové naděje si vyzkoušeli široké bruslení s přikládáním nohy zezadu. „Vysvětloval techniku bruslení při cvičení. Byli jsme hodně překvapeni, jaká persona byla na ledě. Ochotně s námi během tréninku komunikoval, byl to velký zážitek pro všechny,“  uvedl gólman Patrik Hamrla, který byl nominován na přípravný letní kemp reprezentační sedmnáctky v Porubě. 

Zlínští junioři pod vedením bývalého trenéra extraligového týmu mužů Roberta Svobody trénují během suché přípravy netradičně jednou týdně na ledě. Celkem sedm tréninkových jednotek probíhá během května a června na zimním stadionu ve Vyškově.

 
×
Dnes v   | Jun.
HC Vítkovice Ridera
PSG Berani Zlín