Příprava s Trenčínem se odehraje v nezvyklém formátu v Brumově

Hokejisté PSG Berani Zlín nastoupí k přátelskému zápasu s účastníkem slovenské Tipsport ligy HK Dukla Trenčín v Brumově-Bylnici při příležitosti 10. výročí otevření místního zimního stadionu. Utkání bude výjimečné ve svém ojedinělém formátu, neboť se odehraje po dohodě obou klubů podle nezvyklých pravidel, a to ve třech hráčích na ledě (plus brankáři) na 3 x 15 minut. Příprava s Trenčínem se uskuteční v úterý 3. září v 17 hodin.
Zlínští hokejisté měli v původním termínu odehrát přátelský zápas doma s Nitrou, ale klub zpod Zobora upřednostnil přátelské zápasy v rámci klání o Vyšehradský pohár. Na žádost klubu HK Dukla Trenčín se zápas odehraje v Brumově-Bylnici. „Původně jsme chtěli hrát doma, ale Nitra se nám omluvila. V Trenčíně proběhla v létě částečná rekonstrukce zimního stadionu a nebylo zřejmé, zda proběhne do termínu střetnutí zdárně kolaudace. Nakonec přišla nabídka odehrát tento zápas v Brumově-Bylnici a po dohodě obou klubů utkání proběhne právě zde,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Zápas bude netradiční svým formátem, neboť se odehraje se třemi bruslaři na každé straně. Třetina bude zkrácena o pět minut, hrát se bude třikrát patnáct minut. V případě vyloučení se hraje klasicky pět na čtyři. „Domluvili jsme se se soupeřem  na uvedeném formátu utkání. Před startem extraligy si vyzkoušíme hru v „overtime“, což se nám během sezony v prodloužení bude hodit. Navíc kluziště v Brumově má nestandardní rozměr,“ uvedl zlínský kouč. 

Česká nejvyšší hokejová soutěž má v pravidlech v případě nerozhodného stavu po základní hrací době od sezony 2016/2017 atraktivní prodloužení se třemi bruslaři na každé straně. Na posledním světovém šampionátu na Slovensku se vedle skupinové fáze hrálo prodloužení se třemi bruslaři na každé straně poprvé i ve vyřazovacích zápasech play off.

Zlín hrál s Trenčínem ve městě na česko-slovenském pomezí přípravu již před sedmi lety, v září 2012 prohrál s Duklou těsně 1:2. Jediný gól tehdy zaznamenal Jaroslav Balaštík, v současnosti mentor extraligového týmu. Vstupné na utkání v Brumově-Bylnici činí 50 korun, děti do patnácti let mají vstup zdarma.

×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Oceláři Třinec