Příprava Beranů: celkem osm zápasů a derby se Vsetínem i Kometou!

Hokejisté PSG Berani Zlín odehrají před startem extraligového ročníku 2019/2020 celkem osm přípravných utkání a budou to divácky velmi atraktivní zápasy. Po letech se odehraje opět valašské derby mezi Zlínem a Vsetínem. Zápas se uskuteční ve středu 14. srpna na ZS v Uherském Hradišti. Duel se započítává do přerovského turnaje Zubr Cup, kde dále startují pořádající Přerov a účastník Chance ligy pražská Slavia. Zlínský fanoušek si přijde na své, doma uvidí Berany i v dalším derby s Kometou Brno!
Svěřenci staronové trenérské dvojice Antonín Stavjaňa, Martin Hamrlík odstartují šňůru přátelských utkání v úterý 13. srpna na domácím ledě se Slavií Praha. Utkání se hraje v rámci čtvrtého ročníku letního turnaje Zubr Cup, kde Berani obhajují prvenství z posledních dvou ročníků. Žižka a spol. se dále utkají vedle Komety s extraligovou Olomoucí, síly změří s vicemistrem slovenské extraligy HK Nitra, kde současný hlavní trenér Antonín Stavjaňa úspěšně trénoval a každou sezonu proměnil v medailový zisk. Generálkou na extraligový start (pátek 13. září venku s Karlovými Vary) bude utkání s Kometou ve čtvrtek 5. září v Brně.

Velkým hitem letošní přípravy bude valašské derby Zlína se Vsetínem přesně po deseti letech. Divácky atraktivní přípravný zápas proběhne na ZS v Uherském Hradišti v rámci propagace hokeje ve Zlínském kraji. Na utkání budou kromě fanoušků z obou táborů pozváni také mladí hokejisté z okolí Uherského Hradiště, pro které není hokej nejvyšší kvality snadno dostupný. Oba rivalové se od vyřazení Vsetína z extraligy utkali pouze  v roce 2009, kdy zápas byl součástí turnaje Tipsport Hockey Cup. O prodeji vstupenek na tohle utkání Vás budeme s předstihem informovat.

Zlínský fanoušek uvidí před startem extraligy na zlínském ledě celkem čtyři přípravné zápasy. Vedle již zmíněného utkání se Slavií na začátku přípravy čekají na Berany v dalším týdnu domácí duely s Olomoucí (20. srpna) a Kometou (22. srpna) a naposledy se doma před extraligou představí třetí zářijový den, kdy změří síly se slovenskou Nitrou.

Držitelé permanentních karet budou mít na všechny zápasy pořádané ve Zlíně vstup zdarma. 

Přípravné zápasy hokejistů PSG Berani Zlín před startem Tipsport extraligy 2019/2020:
Úterý 13. srpna v 18 hodin: Zlín – HC Slavia Praha (ZUBR CUP)
Středa 14. srpna v 18 hodin: Zlín – VHK ROBE Vsetín (ZUBR CUP, hraje se v Uherském Hradišti)
Čtvrtek 15. srpna v 18 hodin: HC Zubr Přerov – Zlín (ZUBR CUP)
Úterý 20. srpna v 18 hodin: Zlín – HC Olomouc
Čtvrtek 22. srpna v 18 hodin: Zlín – HC Kometa Brno
Čtvrtek 29. srpna v 18 hodin: HC Olomouc – Zlín
Úterý 3. září v 18 hodin: Zlín – HK Nitra
Čtvrtek 5. září v 18 hodin: HC Kometa Brno – Zlín

Poznámka: přesné začátky zápasů mohou být ještě upřesněny.