Premiér Andrej Babiš se zajímal o rekonstrukci zimního stadionu

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš zavítal během návštěvy Zlínského kraje i na Zimní stadion Luďka Čajky. Ten má před sebou zásadní rekonstrukci po více než šedesáti letech. Investice za stovky milionů korun má zelenou již od konce roku 2018, kdy ji schválilo zlínské zastupitelstvo. K zásadní rekonstrukci hokejového stadionu ve Zlíně dojde po více než šedesáti letech. Proměna zimního stadionu má začít v dubnu 2022. Babiš prohlásil, že stát chce na rekonstrukci participovat.
První zastávka předsedy vlády Andreje Babiše ve Zlíně byla na zimním stadionu. Prostory stadionu ho provedl primátor města Zlína Jiří Korec společně s představiteli klubu HC Berani Zlín v čele s Radomírem Zbožínkem, prezidentem představenstva. První kroky vedly do útrob zimního stadionu, k ledové ploše a do šaten mládeže, kde byly popsány důvody nutnosti rekonstrukce zimního stadionu. Poté se vládní delegace přemístila do VIP prostor, kde byla připravena vizualizace nové podoby Zimního stadionu Luďka Čajky včetně plánovaného rozpočtu realizace rekonstrukce.

Z úst premiéra Babiše směřovaly dotazy na cenu rekonstrukce zimního stadionu a formu jejího financování. „Panu premiérovi jsme popsali podstatu rekonstrukce zimního stadionu včetně přístavby, která propojí oba zimní stadiony. Financování by mělo proběhnout za účasti města, kraje a státu,“ uvedl zlínský primátor Jiří Korec.

Další dotazy premiéra se týkaly nejzásadnějších projektů, které město chystá. Vedle Velkého kina je právě rekonstrukce zimního stadionu zařazena do Národního investičního plánu. „Jsem překvapen, jak vypadají hokejové stadiony extraligových týmů. O investicích do zmíněných projektů budeme společně mluvit, musíme si říct, kolik přispěje město, kraj a jak bude participovat stát. Mám informace, že město je na tom finančně dobře, což je důležitý faktor. Musíme se taky podívat na to, jak jsou projekty připravené a udělat si evidenci jednotlivých požadavků,“ sdělil předseda vlády Andrej Babiš, jehož doprovázel bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, který stojí v čele Národní sportovní agentury (NSA).

Provoz zimního stadionu ve Zlíně byl zahájen v roce 1957, stadion byl zastřešen v roce 1962. Od šedesátých let neprošel žádnou rozsáhlejší rekonstrukcí.

FOTO: JAN SALAČ