Předkolo Zlína s Třincem rozhodne pátá bitva, začátek v 17:20 hodin

Den D je tady! Série předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Oceláři Třinec jde do páté rozhodující bitvy. Zlínští hokejisté vyhráli nad Třincem všech šest předchozích sérií a třikrát se radovali z vítězství a z postupu do dalšího kola v rozhodujícím duelu. Zlín hrál naposledy bitvu o všechno se Slezany v březnu 2012, kdy porazil Třinec rovněž v předkole v pátém zápase na zlínském ledě 4:2. Berani mají s Oceláři stoprocentní úspěšnost a vždy se radovali z postupu na domácím ledě. „Je to nejdůležitější zápas sezony a věřím, že nás diváci poženou k rozhodující výhře v sérii,“ řekl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Zápas se hraje v neděli 13. března od 17:20 hodin, pokladny jsou otevřeny od 11 hodin. Přijďte povzbudit Berany v rozhodujících zápasech letošní extraligové sezony. Ve hře je postup do čtvrtfinále play off!

Dramatická série Zlína s Třincem jde do rozhodujícího zápasu, což se stalo v minulosti již třikrát. Naposledy před čtyřmi lety rovněž v předkole play off. Berani skolili soupeře po výsledku 4:2, po dvou gólech dali Veselý a Melenovský. Ze současného kádru nastoupilo tehdy pět hráčů. Vedle kapitána Veselého dále Petr Holík, Kubiš, Ondráček a Řezníček.

Berani mají k dispozici široký hráčský kádr, neboť tým doplnili zlínští hráči z WSM ligy a zátěž se rozloží na více hráčů. „Je to určitá rezerva pro případ zranění. Neznamená to však, že čím širší kádr, tím budeme mít více sil. Teď je zraněný útočník Martin Cibák a máme v záloze, kam sáhnout,“ vysvětlil trenér Rostislav Vlach. Právě hráči z WSM ligy hrají v sérii důležitou roli. Třinec táhne dvojice Antonín Pechanec, Petr Kanko, kteří hráli v sezoně v Havířově. Z Kladna zase přišli Jurij Repe nebo Denis Kindl, který vstřelil rozhodující gól Oceářů ve čtvrtém zápase. Za Zlín se pro změnu střelecky prosadil Tomáš Fořt ze Šumperka. „U Třince to vyplývá z velké marodky týmu. Nemůže hrát snad deset hráčů, proto po nich sáhli. My jsme měli kluky puštěné do týmů první ligy a nyní se snažíme je využít, i když to není v takové míře jako u soupeře. Nejsou to úplní nováčci, Kanko odehrál za Třinec už řadu zápasů, párkrát nastoupil i Pechanec. Jsou to šikovní hokejisté, zapadli do týmu a mají  motivaci ukázat se pro příští sezonu,“ řekl třiapadesátiletý zlínský kouč.

Zlín jel do Slezska s cílem vyhrát jeden zápas a tento úkol splnil již v prvním zápase zásluhou hattricku Petra Holíka. Postupový mečbol však Veselý a spol. nevyužili, neboť odvetný duel ve Werk Areně prohráli 3:4. O vyrovnanosti celé série svědčí, že ani jeden tým nevyhrál větším rozdílem než jedné branky, dramatické bitvy dospěly do samostatných nájezdů i prodloužení. „I v rozhodujícím zápase rozhodnou maličkosti a detaily. Mrzí mě, že jsme v pátek neudrželi jednogólový náskok. Snažíme se hrát pěkný hokej, místo toho abychom se soustředili na defenzivu. Chceme hrát aktivně, dávat góly a místo toho zbytečně inkasujeme. Pokud chceme proti Třinci uspět, je potřeba větší nasazení, ke stoprocentnímu výkonu některým hráčům něco chybí,“ upřesnil Vlach. Právě čtvrtý zápas přinesl více chyb v obraně než je zdrávo. „Třinec hraje agresivně, napadá naše beky. Při třetím inkasovaném gólu přišla velká hrubka, nedisciplinovanost ve hře. Tomu se musíme vyvarovat,“ nabádá zkušený trenér.

Zlínské hokejisty požene ke zteči Ocelářů zaplněný zimní stadion Luďka Čajky. Dočkáme se sedmého postupu ve vyřazovacích zápasech play off s Třincem? Rozhodující 5. zápas předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy v ledním hokeji 2016 PSG Zlín versus HC Oceláři Třinec se hraje v neděli 13. března od 17:20 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny již od 11 hodin.

Kanadské bodování hokejistů Třince v předkole play off: 1. Jiří Polanský 4 (3 + 1), 2. Petr Kanko 4 (1 + 3), 3. Antonín Pechanec 3 (2 + 1), 4. Vladimír Svačina 3 (1  +2), 5. Martin Adamský 3 (0 + 3), 6. Tomáš Kopecký 2 (1 + 1), 7. Josef Hrabal 2 (0 + 2), 8. Denis Kindl 1 (1 + 0), Radoslav Tybor 1 (1 + 0), Vladimír Dravecký 1 (1 + 0) atd.

Předkolo Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy ledního hokeje 2016
PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 2:2 na zápasy

1. zápas – pondělí 7. března: Zlín – Třinec 2:1, branky Kotvan, Bukarts – Polanský.
2. zápas – úterý 8. března: Zlín – Třinec 3:4 po nájezdech, branky Roman Vlach, P. Holík, Čachotský – Dravecký, Pechanec, Kanko, rozhodující nájezd Svačina.
3. zápas – čtvrtek 10. března: Třinec – Zlín 2:3 po prodloužení, branky Tybor, Pechanec - P. Holík 3.
4. zápas – pátek 11. března: Třinec – Zlín 4:3, branky Polanský 2, Kopecký, Kindl – Kotvan, Fořt, Maruna

Choreo fanoušků Zlína na 1 zápase předkola play off s Třincem.