Poslední domácí přípravák! Zlín změří síly s Kometou

Hokejisté PSG Berani Zlín sehrají před startem extraligy sedm přípravných zápasů. Čtvrtý duel a zároveň poslední z tria před domácími fanoušky na ZS Luďka Čajky je na programu ve čtvrtek 22. srpna. Berany čeká moravské derby s týmem HC Kometa Brno. Začátek utkání je v 18 hodin, platí jednotné vstupné 50 korun, pokladny se otevírají v 16:30 hodin.
Svěřenci trenéra Antonína Stavjani odehráli v přípravě zatím tři zápasy. V rámci letního turnaje Zubr Cup porazili doma Slavii 3:2 (branky Šlahař 2, Köhler) a prohráli na ledě prvoligového Přerova 1:4 (gól Honejsek). Berani naposledy nedotáhli do úspěšného konce slibně rozehraný duel s Olomoucí a prohráli s Kohouty v prodloužení 2:3 (Fořt, Šlahař). 

Kvůli svalovému zranění nebude hrát švédský útočník Rickard Palmberg, minulý zápas s Olomoucí nedohráli Pavel Kubiš kvůli otřesu mozku a Jakub Herman (rameno). „Vypadlo nám kvůli zranění pár hráčů. Ale od toho máme přípravu, abychom vyzkoušeli všechny hráče a různé varianty složení mužstva,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér PSG Berani Zlín. Ve čtvrtém útoku nastoupí útočníci Šimon Kratochvil (číslo dresu 98) a Jakub Navrátil (29) z prvoligového Přerova.

V jaké sestavě nastoupí Berani proti brněnské Kometě? V bráně se objeví gólmanská jednička Kašík, připraven na střídačce bude junior Kořének, obranné dvojice Freibergs, Gazda - Řezníček, Buchta - Žižka, Nosek - jako sedmý bek Ferenc. Útočné formace budou hrát ve složení Šlahař, Fořt, Fryšara - Okál, P. Sedláček, Szturc - Dufek, Honejsek, Köhler - Š. Kratochvil, Popelka, Navrátil. 

Kometa má za sebou již pět přípravných zápasů. Zatím mají svěřenci trenéra Petra Fialy bilanci tří výher a dvou proher. Brno na úvod přípravy porazilo nejdříve doma Trenčín 4:1 (branky Orsava 2, Plekanec, Bartejs) a České Budějovice 6:4 (Lev 2, Kucsera, Pyrochta, Horký, Zaťovič), poté přišla prohra v Třinci 2:5 (Jenyš, Holík), domácí výhra nad Olomoucí 2:0 (Mueller, Kucsera) a naposledy Kometa doma nestačila na Třinec 3:6 (Hruška 2, Horký). 

Brňané nastoupí na zlínském ledě v omlazené sestavě. „Chceme vidět naše další mladé hráče a hráče širšího kádru, kteří hrají například v Třebíči, v Přerově nebo v juniorce. Šanci dostanou například Robert Havlát, Lukáš Forman a také Matěj Svoboda, jehož výkony v Přerově jsou velmi dobré," uvedl na webových stránkách Komety hlavní trenér Petr Fiala. 

Přípravný zápas PSG Berani Zlín versus HC Kometa Brno se hraje na ZS Luďka Čajky ve čtvrtek 22. srpna v 18 hodin. Držitelé permanentních karet mají na všechny přípravné zápasy pořádané ve Zlíně vstup zdarma. Na přípravné zápasy je stanoveno jednotné vstupné 50 korun, pokladny se otevírají v 16:30 hodin, on-line prodej neproběhne.

Pozor! Na přátelské utkání se neprodávají místenkové vstupenky. Vydává se vstupenka za jednotnou cenu bez určení místa, fanoušci si mohou sednout v hledišti na libovolné místo.

Zlínští hokejisté se utkají v přátelském zápas s Kometou Brno. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT 
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC VERVA Litvínov