Pohyb v kádru PSG: ve Zlíně trénují Důras a Šlahař, po vzájemné dohodě končí Tesařík

Mistrovský tým PSG Zlín se stále v krčí na posledním místě extraligové tabulky a po sérii tří proher v řadě a zisku jediného bodu přišel další pohyb v hráčském kádru Beranů. Na tréninku ve Zlíně se objevili prvoligoví útočníci Michal Důras z Jihlavy a Jakub Šlahař z Havířova. „Oba hráče má zlínský klub pro extraligové starty dlouhodobě pojištěny a pomohou týmu ve víkendových zápasech v Liberci a doma s Vítkovicemi,“ uvedl Patrik Kamas, jednatel klubu. Havířovský útočník Robert Říčka bude ve Zlíně pokračovat, jeho hostování bylo prodlouženo o další měsíc. Po vzájemné dohodě končí v týmu PSG Radim Tesařík, čtyřicetiletý obránce se nedostal po jarních zdravotních problémech po optimální formy a byla s ním po vzájemné dohodě rozvázána smlouva.

Zkušený obránce Radim Tesařík loňskou mistrovskou sezonu nedohrál, stop vystavilo zranění bolavých třísel i problémy s kyčlí a vítěznou jízdu svých spoluhráčů ve finále play off sledoval pouze z hlediště. V létě zaťal zuby, nakonec si vybojoval smlouvu na další sezonu, nicméně po vleklých problémech se nedostal do optimální formy. „Radim poznal, že to není ono. Přišel za mnou na začátku týdne, že se necítí po zranění v nejlepší kondici a nemá cenu hrát na půl plynu. Dohodl se s vedením klubu na rozvázání smlouvy, bude nyní trénovat ve Vsetíně a plánuje i nastoupit za druholigový mateřský klub. Pokud se dostane do herního rytmu, sportovní formy a vydrží zdraví, nevylučujeme, že se Radim ve zlínském dresu opět objeví,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Tesařík má na svém kontě celkem pět českých mistrovských titulů (šestý přidal v ruské Jaroslavli) a 1 022 startů v české extralize během dvaceti sezon. V letošní sezoně nastoupil za Zlín k 10 zápasům, ve kterých vstřelil 2 góly a přidal jednu asistenci.

Ofenzívu mistrovského Zlína posílí v nejbližším extraligovém zápase v Liberci dvojice forvardů z první ligy, a to Michal Důras z Jihlavy a Jakub Šlahař z Havířova. Především Důras působil úspěšně ve Zlíně v předchozích letech a výrazně se prosadil v produktivitě. „Chceme dát mužstvu potřebný impuls. Oba už trénovali ve čtvrtek ve Zlíně a určitě pojedou s námi do Liberce. V sobotu budou hrát za prvoligové kluby a uvidíme, zda je využijeme i při nedělním střetnutí doma s Vítkovicemi. Odehrát čtyři zápasy během pěti dnů není legrace,“ upřesnil zlínský trenér. Především dvaatřicetiletý Důras patří k nejlepším útočníkům první ligy, na svém kontě má 20 kanadských bodů za 5 branek a 15 asistencí. I odchovanec Šlahař si vede úspěšně v dresu Havířova, kde zaznamenal 4 branky a 5 asistencí.


Michal Důras v dresu PSG Zlin - sezona 2011/2012
Jakub Šlahař v dresu PSG Zlín - sezona 2012/2013