Play off hokejové extraligy přerušeno do 29. března!

Zástupci klubů Tipsport extraligy a vedení Českého hokeje na mimořádném jednání rozhodli, že play off nejvyšší soutěže je pozastaveno do 29. března. Vedení Českého hokeje a TELH přijalo již v úterý 10. března přechodné opatření vzhledem k verdiktu Bezpečnostní rady státu, která s ohledem na epidemii koronaviru zakázala veškeré veřejné akce s účasti nad sto osob.
„Devětadvacátý březen je nejzazší termín k tomu, abychom mohli dohrát Generali Česká pojišťovna play off. Předkolo by se dohrálo ve zkrácené verzi, následně po dnu volna by 1. dubna začalo čtvrtfinále ve zkrácené verzi na tři vítězné zápasy. Stejným způsobem by pak pokračovalo semifinále a finále do termínu 29. dubna," uvedl Josef Řezníček, ředitel Tipsport extraligy.

Sehrání extraligových zápasů omezují podmínky opatření, které přijala Bezpečnostní rada státu. V současné situaci není možné, aby byla porušena vyhlášená pravidla na ochranu veřejného zdraví, technické a bezpečnostní předpisy pro provoz hokejových hal. Tipsport extraliga je připravena na všechny varianty. „Může se stát, že se objeví pozitivní nález v některé kabině, mezi hráči a členy realizačního týmu. V tom případě bychom museli soutěž ukončit. Všechno budeme sledovat a případně okamžitě reagovat," upřesnil Řezníček.

Hokejisté PSG Berani Zlín rozehráli sérii předkola play off s Olomoucí dvěma zápasy na ledě soupeře. Stav je vyrovnaný 1:1 a rozhodující zápas by se odehrál podle nového plánu v pondělí 30. března na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.

Upozorňujeme všechny fanoušky, kteří si již zakoupili vstupenky v on-line prodeji na původně plánovaný 3. zápas předkola s Olomoucí (čtvrtek 12. března ve Zlíně), aby se obrátili o vrácení vstupného od pátku 13. března na společnost Ticketportal (www.ticketportal.cz)