Plán Honejska s Kubišem na první střídání nevyšel, oba se sešli na trestné lavici

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli ve druhém utkání předkola Generali play off na ledě Olomouce 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Brankou po svém drobném zranění ozdobil návrat do sestavy Antonín Honejsek, jenž v první třetině otevřel skóre zápasu. Úvod divoké první dvacetiminutovky ale byl spíše z kategorie hororových...

Honejsek se po jednozápasové pauze zařadil do třetí lajny po bok Pavla Kubiše. "Dali jsme si s Pavlem za cíl v prvních střídáních zatlačit soupeře, no místo toho jsme se oba sešli na trestné lavici," vzpomíná teď už s úsměvem Honejsek na situaci, kdy téměř hned v úvodu se museli jeho spoluhráči bránit celé dvě minuty dvojnásobnému oslabení. "Naštěstí to soupeř nezvládl úplně dobře, oproti tomu naši kluci parádně bránili," poznamenal sedmadvacetiletý hokejista.

Poté sám v desáté minutě dorazil střelu Ralfse Freibergse za Branislava Konráda a poslal Zlín do vedení. "První třetina byla od nás hodně dobrá, měli jsme množství šancí. Například Tomáš Žižka tam měl prázdnou branku, ale padla tam jenom tato klasická hokejová akce. Asi to ukazuje na to, že v play off se musí hrát jednoduše a tělem," pověděl Honejsek, který je přesvědčený, že vyhrát mohli Berani i první duel. "Měli jsme ještě přidat nějaké branky. Ale je to zhruba vyrovnané, půlku obou zápasů jsme byli lepší my, půlku zase soupeř," dodal.

Zlínská sedmadvacítka nedohrála poslední kolo v Plzni a vynechala první duel předkola. "Teď už jsem ale stoprocentně připravený. Ještě že tak, protože celý rok makáte a pak chybíte na play off. Řekl jsem si, že to je prostě špatně a musím udělat vše pro to, abych mohl hrát," řekl Antonín Honejsek, který byl v základní části druhý nejproduktivnější hráč Beranů.

Co musí Zlín vylepšit do dalších zápasů je jasné: "Přesilovky, tam nás tlačí bota, ale máme teď dva dny na zlepšení. Jinak se týmy asi nemají čím překvapit," řekl zlínský útočník, pro kterého má tato série speciální nádech. "Jako odchovanec Prostějova jsem od malička učený rivalitě s Olomoucí, takže je to pro mně speciální. Vím, že i tady to pořád je, fans Olomouce v každém zápase nezapomenou v nějakém pokřiku zmínit onu nevraživost vůči Prostějovu," usmál se Honejsek.

Útočník Antonín Honejsek překonává v pádu brankáře Olomouce Branislava Konráda a otevírá střelecký účet 2. zápasu předkola play off. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT