Petr Holík po třetí výhře v řadě: Nejdůležitější je, že sbíráme body

Vyrovnaný zápas s HC Mountfield rozhodla třemi góly první formace. Roberts Bukarts, Petr Holík a na závěr Oldrich Kotvan svými trefami zajistili Beranům důležité dva body za výhru 3:2 v prodloužení. "Hrajeme na tři pětky, je to upracované, ale body sbíráme. To je nejdůležitější," řekl útočník PSG Zlín Petr Holík.
- Ve třetí třetině jste zakončil parádní přesilovkovou kombinaci ránou do prázdné branky, ale z tribuny to vypadalo, že jste málem prováhal vhodný okamžik ke střelbě...
"Nebyl jsem rozhodnutý, že budu střílet z voleje. Puk se trochu třepal, zpracoval jsem si ho a podíval se. Viděl jsem, že před bránou je chumel a brankář se tam bojí jít. Asi čekal střelu už od Bukyho. Přemýšlel jsem ještě o nahrávce zpátky, ale golman se pak dobře přesunul zpátky a dal ruce nahoru, čekal jsem, až je dá dolů."

- V tu chvíli jste hráli první přesilovku v utkání, což v 54. minutě není moc obvyklé, že?
"Není, ale fauly ani neměly z čeho být. Za celý zápas jsme si nevytvořili žádný velký tlak. Ale už za stavu 1:1 jsme si říkali, že hlavně nesmíme dostat druhý gól a utkání prohrát. Potřebovali jsme získat nějaké body a kdyžtak vyhrát i v prodloužení. To se nakonec podařilo, jsme rádi. Jen škoda, že jsme vedení 2:1 neudrželi, mohly být tři body."

- V prodloužení to leželo na vaší lajně, souhlasíte? Neproměnit početní výhodu by byla velká škoda.
"Přesilovka v prodloužení 4 na 3 je obrovská výhoda a moc jsme ji chtěli využít. Dobře jsme si na to počkali, bylo tam pár střel. Hlavně jsme měli odražené puky a oni nám to hned nevyhodili z pásma ven."

- Vyhráli jste potřetí v řadě, je to velká úleva po nevydařených předchozích zápasech?
"Samozřejmě. Je to upracované, ale body sbíráme."

- Bylo poznat, že hrajete jen na tři lajny?
Zápasy teď šly rychle za sebou a bohužel máme zraněné hráče. Musíme to vydržet na tři lajny. Je to náročné. Navíc nehrajeme hokej, který bychom chtěli hrávat."

- Změnili jste kvůli tomu taktiku?
"Už moc nebruslíme a jsme zatažení vzadu. Musíme hrát jednoduše, nemůžeme teď stíhat bruslit tam a zpátky. Je potřeba si to nějak ulehčit a hrát chytře. Agresivní hokej se nedá hrát celý zápas. Třeba někdo z kluků, co mají střídavé starty, přijede v neděli, kdy jedeme do Karlových Varů. Nebude to lehký soupeř, chtějí se zvednout a navíc jedeme daleko."

Petr Holík se raduje z rozhodující branky v prodloužení.