Petr Holík po prohře s Brnem: Herně to bylo vyrovnané, určitě jsme nepropadli

Na první branku nahrál, druhou sám dal. Ani dvoubodový příspěvek Petra Holíka však hokejistům PSG Zlín nepomohl k vítězství nad Kometou Brno. Domácí dřeli, bojovali, ale nakonec smolně prohráli 3:5. "Herně to ale bylo vyrovnané utkání, což nás může těšit. Určitě jsme nepropadli," řekl Holík.
- Zápas měl enormní tempo, že?
"S Brnem je to vždycky vyhecované, přijde hodně lidí. Je to derby. Nohy nám jezdily dobře, ale v hale bylo obrovské vedro. Led byl měkký, blbě se dýchalo. Ještě teď mě bolí hlava."

- Z tribuny to vypadalo, že spousta nahrávek byla nepřesná právě kvůli špatnému ledu. Puky hodně odskakovaly od hokejek...
"Bylo to dost nepříjemné, puk skákal a led byl rozbitý. Za takových podmínek se musí hrát jednoduše. Pro obě mužstva to ale bylo stejné. Bohužel jsme prohráli, nedá se nic dělat. Teď se musíme připravit na nedělní Litvínov."

- Utkání bylo přitom herně vyrovnané, aspoň to vás může těšit, ne?
"Jo, je to pozitivní do dalších zápasů. Přesvědčili jsme se, že umíme hrát i s takovými hráči jako má Kometa. Je poznat, že jim přišli kluci z KHL, nicméně velký rozdíl mezi oběma celky na ledě nebyl. Na druhou stranu třeba Marek Kvapil nám dal dvě branky, věděli jsme, že umí kličkovat a potvrdil to. Bohužel jsme ho neuhlídali."

- Scházel vám dnes zraněný obránce Miroslav Blaťák?
"Hodně, je to hráč na přesilovky i oslabení, takový hokejista bude vždycky chybět. Přesilovky jsme měli na začátku utkání dobré, ale Kometa pak k nám začala rychleji přistupovat a na takovém ledě to je těžké. Nedali nám čas postavit si přesilovkový vzorec, od půlky zápasu nás v přesilovkách vymazali."

Útočník Petr Holík během zápasu s Kometou Brno.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín