Pavel Sedláček po výhře: Obrat byl zasloužený, nevzdali jsme to!

Jeho gól nastartoval Berany v cestě za dvoubodovým obratem. Když ve 28. minutě snížil Pavel Sedláček na 1:3, Zlínští dostali malou naději na bodový zisk ze zdánlivě ztraceného zápasu na ledě v Hradci Králové. A nakonec skutečně - zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých si Berani připsali druhý bod.
Zlín nezachytil úvod zápasu, první třetina vyzněla 2:0 pro Hradec Králové, na střely to bylo 16:4! "Těch 2:0 bylo ještě dobré... Byli jsme všude pozdě, nedůrazní. Po gólu na 2:3 už to ale bylo dobré, dokázali jsme si vytvořit tlak, ze kterého jsme nakonec i vyrovnali. Na jednu stranu musíme být rádi za dva body, na druhou to byl zasloužený obrat, nevzdali jsme to," pověděl Pavel Sedláček.

"Zvýšili jsme důraz, nenechali jsme soupeře moc rozjíždět. Když byl v plné rychlosti, těžko se to bránilo," dodal sedmadvacetiletý útočník a popsal svou trefu. "Chtěl jsem jenom vystřelit na bránu, puk se trochu otřel o soupeřova obránce a zapadlo to tam. Jak říkám, prvotně jsem chtěl trefit branku, protože pak je větší pravděpodobnost, že z toho bude gól," všiml si Sedláček.

I přes zisk dvou bodů se navýšila ztráta na desátou pozici, aktuálně je Litvínov o pět bodů a lepší vzájemné zápasy napřed. "Každý dře celý rok proto, aby hrál play off, ne aby se plácal v play out. Pořád věříme v úspěch," zakončil Pavel Sedláček.


Sedmadvacetiletý útočník Pavel Sedláček svým gólem nastartoval tým k obratu na ledě Hradce Králové. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT