Pavel Sedláček: Z domácího dvojzápasu chceme urvat šest bodů

Střední útočník Pavel Sedláček vstřelil v posledním extraligovém kole na ledě Hradce Králové svůj šestý gól v letošní sezoně. Berani šli podruhé v utkání pod Bílou věží do vedení, ale nakonec po prohře 2:4 vyšli s Mountfieldem bodově naprázdno. „Měli jsme na to, abychom v Hradci bodovali. Dvakrát jsme vedli, ale bohužel vlastními chybami jsme těsné vedení ztratili. Soupeř zápas otočil a poté se už to těžko dotahuje,“ pověděl pětadvacetiletý zlínský centr.
Zlínský odchovanec se radoval z branky ve 26. minutě, když překonal brankáře Marka Mazance. „Čekal jsem před bránou a Pavel Kubiš poslal nádhernou nahrávku. Měl jsem před sebou prázdnou bránu, jen jsem plácl do kotouče. Byl to zkrátka snadný gól,“ popsal gól forvard s číslem 65 na zádech.

Berani třetí výhru v řadě na soupeřově ledě nepřidali. Souboj se zlomil ve druhé třetině, kdy Východočeši třikrát skórovali a otočili zápas ve svůj prospěch. „Srazilo nás, že vždy srovnali stav. Bylo to jako na houpačce, vedli jsme a oni hned vyrovnali. Poté jsme pro změnu zase dotahovali my, ale už jsme to nedotáhli,“ pověděl Sedláček. 

Zlínští odehráli o víkendu dva zápasy s odstupem necelých čtyřiadvaceti hodin. „Sil jsme měli dost a určitě nehrál vliv na naší prohře nabitý program. Vůbec nám to nevadilo, osobně jsem se cítil dobře podobně jako ostatní kluci. Je jedno, zda hrajete dva zápasy po sobě nebo obden,“ uvedl Pavel Sedláček, který posbíral v letošní sezoně zatím deset kanadských bodů.

Ševci hrají nyní dvakrát na domácím ledě. V pátek 24. ledna se uzavře třetí čtvrtina základní části soubojem s Mladou Boleslaví, v neděli přijede do Zlína tým z Karlových Varů. „Na domácí zápasy se nachystáme co nejlépe. Chceme být stoprocentně úspěšní a urvat všech šest bodů,“ uzavřel Pavel Sedláček.