Pavel Kubiš po výhře nad Kometou: Díváme se sami na sebe, tabulku vypouštíme

Se svými spoluhráči odehráli nejlepší třetinu v sezoně, kdy Kometu přejeli 3:0. Ve zbytku zápasu pak Berani vedení udrželi a po triumfu 4:3 berou veledůležité tři body. "Šestibodový víkend jsme asi ani nečekali. Jsme za to strašně šťastní," řekl útočník PSG Zlín Pavel Kubiš.
- Takový začátek jste si asi ani ve snu nepředstavovali, že?
"Máme novou taktiku a řekli jsme si, jak bychom chtěli hrát. Dvě třetiny jsme ji dobře dodržovali, pak trochu odešly síly, ale na to se nedá vymlouvat. Kometa to chtěla zvrátit a zkoušela nás vyvést z míry, ale to je normální, takhle se to dělá, když prohráváte."

- Ve třetí části Kometa zapnula a bylo vám hodně horko...
"Minutu před koncem jsem šel na led a zase jsme dostali gól. Pak jsme to ale ubránili, celkově jsme celý zápas hráli dobře. Na konci jsme byli nervózní, hrajeme o všechno. Poslední dobou se nám nedaří a podobný zápas jsme už ztratili." (naráží na utkání s Pardubicemi).

- V čem je kouzlo vaší proměny, když jste během tří dnů porazili Karlovy Vary i Brno?
"Ubojovali jsme duel s Vary, začali jsme si víc věřit a dnes do toho šli po hlavě. Hrajeme víc fyzicky náročný hokej, ještě si na to zvykáme. Úplně stoprocentní to zatím není. Takový systém se musí trénovat dlouhodobě. Nechceme být pasivní a snažíme se hrát aktivně za každého stavu."

- Psychicky to pro vás byl hodně povzbuzující víkend, ne?
"Určitě se nám teď bude lépe trénovat. Nemusíte jít po zápase do kabiny se sklopenou hlavou a říkat si, co teď zase bude... Máme šest bodů za víkend, což jsme asi ani nečekali. Jsme za to strašně šťastní. Teď se budeme snažit zůstat na téhle vlně a hrát podobný hokej. Díváme se sami na sebe, tabulku teď vypouštíme. Musíme bodovat nadále, nikdo za nás nic neuhraje."

- Jak vám sedí nové složení vašeho útoku s Robertsem Bukartsem na křídle a Antonínem Honejskem v nezvyklé roli centra?
"Hraju teď na pravém křídle a snažím se odvádět svoji práci, pořád se motám před bránou. Oba kluci jsou technické typy, nechci jim tam moc zavazet." (úsměv)

- Co Martin Hamrlík, jak se sžívá s rolí trenéra?
"Je hodně aktivní. Musí to pro něj být těžké, ještě nedávno tady s námi seděl na střídačce a teď ty emoce prožívá jako trenér. Je to pro něj asi horší než kdyby byl na ledě. Je dobré, že nám vždycky hned na střídačce řekne postřeh z ledu, co jsme měli udělat jinak. V kabině je furt stejný, vtipkuje a pořád mluví."

Pavel Kubiš v souboji o kotouč s Michalem Gulašim.