Pavel Kubiš po utkání s Hradcem: Šli jsme celý zápas za výhrou

To byl zápas! Berani s Hradcem Králové prohrávali už 2:4, ale výsledek zápasu otočili a nakonec slaví triumf 6:4. Výhru zařídila v závěrečné třetině třemi brankami elitní lajna Kubiš, Fořt, Ondráček. „Šli jsme celý zápas za výhrou a ve třetí třetině nám to tam napadalo, navíc po hezkých kombinacích,“ řekl útočník Pavel Kubiš.

Všechny tři branky ve třetí třetině si byly hodně podobné, že? Po krásné souhře a vyšachování soupeře přišla střela do prázdné brány…

"Gólman Pavelka dneska chytal fantasticky, já sám jsem mohl dát hattrick. Na zemi byl strašně rychlý, tak jsme to zkoušeli křížem a naštěstí to vyšlo. Nakoplo nás, že jsme vyrovnali na 4:4 a pak hned jsme šli do vedení. U střely jsem si počkal a vyšlo mi to do prázdné. Na gól jsem čekal dlouho, takže jsem moc rád."

- Hradec byl vepředu hodně efektivní, souhlasíte?

"Mají výborný mančaft, když jsme s nimi hráli minule doma, tak to byl podle mě nejlepší soupeř, co tady byl. Hrají nepříjemný bruslivý a agresivní hokej, mají skvělé beky, kteří to zezadu podporují. I proto jsou na špici tabulky. Sice jsme je tentokrát přehráli v jejich třetině, ale bylo to takové na oko, vylámali jsme si zuby na brankáři. Pořád jsme tomu ovšem šli naproti a nakonec jsme se dočkali."

- Co pro vás výhra po takovém průběhu znamená?

"Strašně moc. Bylo by hodně špatné, kdybychom prohráli pátý zápas za sebou. Chceme se v tabulce udržet na místech, které zaručují play off. Teď jedeme do Karlových Varů a tam bychom také rádi uspěli."

- Vaše útočná trojka má skvělou formu, čím to je? Například Jiří Ondráček zažívá nejlepší sezonu v kariéře, dnes zaznamenal branku a tři asistence.

"To je haluzák, říkám mu to furt. (směje se) Celá naše lajna už dala nějaké góly, Jirka to v přesilovkách parádně rozděluje. Snad to tak půjde i dál. Ale životní formu nemáme, ta bude až zase uděláme titul. (znovu se směje) Furt nejsme v play-off, až když bude, tak pak můžeme mluvit o tom, že to byla dobrá sezona. Hrajeme svoji hru a občas k tomu něco přidáme. Dnes třeba naše čtvrtá lajna dala dvě branky, máme celý tým vyrovnaný."

- Všímají si hráči soupeře vašeho útoku víc?

"To si nemyslím, ti se nám spíš smějí. (úsměv) Na ledě si všímáte spíš Erata nebo Plekance. My opravdu hrajeme tak, abychom gól nedostali, a když ho vstřelíme, je to plusové." 

- Jak jste si užil vánoční utkání?

"Bylo super, že přišlo hodně lidí. Ale je fakt, že přemluvit hlavu po svátcích je těžké. Trénovali jsme ještě 25. prosince, ale dnes ráno jsem se cítil hrozně. Ve třetí třetině jsme to naštěstí rozjezdili a máme tři body."

 

Pavel Kubiš se postrkuje s Petrem Zámorským během extraligového utkání Zlína s Hradcem Králové. FOTO: ZLIN PRESS - ROMAN TUROVSKÝ