Pavel Kubiš o prohře ve Varech: Dělali jsme školácké chyby

Ne, tak tohle se nepovedlo. Zlínští hokejisté v souboji s posledními Karlovými Vary prohráli vysoko 4:7, což je vzhledem k průběhu duelu ještě milosrdný výsledek. Beranům před zhruba padesáti žlutomodrými fanoušky nevyšel hlavně úvod duelu, kdy Energie vedla rychle 3:0.

Jeden, druhý a ještě třetí. Pouhých 83 vteřin dělilo úvodní tři trefy karlovarských hokejistů. „Každému se někdy stalo, že mu nejely nohy. I když jsme mohli čekat, že na nás soupeř vletí, nezachytili jsme v úvodu tempo,“ vysvětloval po utkání útočník PSG Pavel Kubiš. Právě jeho rána k tyči ve 25. minutě znamenala kontaktní gól. Poté se ale zase hra Beranů rozpadla a po využití přesilovky a gólu v oslabení domácí zase vedli o tři góly. „Udělali jsme školácké chyby, soupeř se zase dostal do velkého náskoku,“ řekl krátce jednatřicetiletý hokejista.

Prohra mrzí o to víc, že na západě Čech se sešlo mnoho desítek zlínských fandů. „Děkujeme jim, obětovali svůj čas a peníze. Jeli sem sedm hodin a… už s tím ale nic neuděláme, zápas je za námi,“ mrzelo Kubiše. Ševci se zmohli na finiš pozdě, v posledních minutách dvěma góly korigovali na konečných 4:7 a odvrátili hrozivý výsledek. Pavel Kubiš navíc přidal svůj druhý gól v utkání z úniku. „Trochu to potěší, ale je to vniveč. Vary jsou na dně, měli jsme bodovat,“ je si vědom Pavel Kubiš.

Další zápas čeká Berany v pátek na ledě Komety v Brně. „Snad se uzdraví někteří hráči a vyhecujeme se na Kometu, která hraje letos super,“ podotkl Kubiš to, že Berany trápí marodka. „Na to se ale vymlouvat nemůžeme, předchozí zápasy jsme vybojovali jako mančaft, hráli jsme defenzivně. Tentokrát rozhodly školácké chyby,“ nevymlouval se Kubiš.

Útočník Pavel Kubiš se raduje z branky na ledě Energie Karlovy Vary.